5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)


Mistrzem gotowania nie staniesz się z dnia na dzień, ale w osiągnięciu tego celu pomoże Ci odpowiedni sprzęt – w tym dobry piekarnik. Nowoczesne rozwiązania wykorzystane w tym urządzeniu sprawiają, że dużo łatwiej upieczesz nawet najtrudniejsze danie i szybko poradzisz sobie z wyczyszczeniem sprzętu. Sprawdź propozycje 3 piekarników, które odpowiadają na potrzeby każdego miłośnika gotowania.


Wybór sprzętu AGD to wyzwanie nie tylko dla początkującego kucharza, ale również dla mistrza gotowania. Na jakie funkcje w tym urządzeniu warto zwrócić uwagę? Co może ułatwić czas spędzony w kuchni? Te 3 piekarniki posiadają rozwiązania, których szukają osoby zainteresowane pieczeniem.


1. Piekarnik z ekranem dotykowym i wbudowaną książką kucharską


Nowoczesne urządzenia mogą pokazywać, jak najlepiej przyrządzić ulubioną potrawę. Wykorzystane w nich technologie, w tym m.in. funkcja Wi-Fi, pozwalają podłączyć je do aplikacji na telefon lub sterować nimi na ekranie dotykowym zintegrowanych z kamerą HD. Takim urządzeniem jest piekarnik Candy Watch & Touch. Dzięki wykorzystaniu kamery zobaczysz pieczoną potrawę bez otwierania drzwiczek, a wbudowany tryb wideo z przepisami przedstawia, jak krok po kroku przygotować potrawę. Później wystarczy włożyć danie do piekarnika i włączyć START, a urządzenie samo wybierze odpowiedni program i poinformuje Cię, gdy obiad będzie gotowy.

 


2. Piekarnik z podwójnym systemem czyszczenia


Czyszczenie piekarnika, szczególnie z trudnych do usunięcia zabrudzeń, może zniechęcać do częstego pieczenia. Wykorzystane w sprzętach AGD funkcje czyszczenia pomagają zachować urządzenie w nieskazitelnej czystości. Pyroliza, czyli czyszczenie za pomocą wysokiej temperatury (500°C), wypala na popiół zaschnięte resztki żywności i tłuszczu – później wnętrze piekarnika wystarczy przetrzeć miękką ściereczką. W modelach Elite FCEK826XL lub Pop Evo FCPK626XL dostępne są dwa programy:


ECO PYROCLEAN (program do regularnego czyszczenia niewielkich zabrudzeń, trwa 90 minut),
SUPER PYROCLEAN (program intensywny, trwa 120 minut).


Inną funkcją jest czyszczenie za pomocą pary wodnej (w piekarnikach Candy funkcja Aqua Activa). Gorąca para skutecznie zmiękcza zanieczyszczenia znajdujące się w piekarniku i ułatwia ich usunięcie. Cały proces trwa jedynie 30 minut. Na zakończenie wystarczy przetrzeć piekarnik delikatną ściereczką.


3. Piekarnik z funkcją pary


Zdrowe gotowanie i pieczenie nie musi być trudne. Wystarczy znaleźć urządzenie, które ułatwi to zadanie. Ciekawym rozwiązaniem w nowych piekarnikach jest funkcja pary pozwalająca zachować więcej wartości odżywczych pieczonych potraw. Jest to połączenie gotowania na parze z tradycyjnym pieczeniem, dzięki czemu można uzyskać potrawy miękkie wewnątrz i chrupiące na zewnątrz. Piekarnik do zabudowy Candy FCPS815XL wyposażono w aż 4 funkcje pieczenia parowego. Co ciekawe, ten model posiada funkcję „pizza” dedykowaną miłośnikom włoskiej kuchni.


Nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w technologicznie zaawansowanych sprzętach AGD sprawiają, że gotowanie staje się prostsze i znacznie przyjemniejsze. Jeśli kupujesz lub wymieniasz dotychczasowy piekarnik, sprawdź powyższe propozycje.

Przeczytaj także: