1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

 

Czy warto kupić elektroniczną nianię dla dziecka?

 

Obecnie na rynku roi się od gadżetów. Wielu z nas nie wyobraża sobie już pewnie życia bez swoich ulubieńców. Mnie osobiście zadziwia często nie sam gadżet, lecz  to, że ktoś wpadł na pomysł, aby go wymyślić. Dziś zajmę się analizą jednego z nich- nianią elektroniczną. Czy warto ją zakupić dla naszego dziecka??

 

 

Elektroniczna niania- przyda nam się ten gadżet?

 

Używam niani firmy Canpol Babies. Nie zakupiłam jej sama, był to prezent dla mojej córeczki od przyjaciół, którzy odwiedzili nas po jej narodzinach. Kiedy stałam się już jej posiadaczką do głowy przyszła mi następująca myśl:" po jaką ch....ę nam to urządzenie skoro mieszkamy w niewielkim m2?? ". Teraz już wiem, że ilość pokoi i metraż, nie ma znaczenia, a elektroniczna niania to nasza dobra przyjaciółka, która pojedzie z nami wszędzie tam gdzie jej pomoc  będzie nam potrzebna. Ja używam jej  w domu, najczęściej  kiedy mamy gości, ale także zabieram ją ze sobą w każdą podróż. Jest prosta w obsłudze, bezpieczna no i co moim zdaniem najważniejsze pozwala nam się na chwilę zrelaksować i częściowo zastępuje w czuwaniu przy naszym maleństwie.

 

 

elektroniczna niania canpol

 

 

Jak działa elektroniczna niania??

 

Sposób obsługi niani jest bardzo prosty. Elektroniczna niania Canpol Babies posiada odbiornik i nadajnik oraz dwa zasilacze. Odbiornik jest przeznaczony dla rodziców, nadajnik natomiast dla naszego dziecka. Nie ma możliwości pomylenia tych dwóch urządzeń, ponieważ są dobrze opisane, a pracować mogą zarówno zasilane przez baterie jak i zasilacz sieciowy.

 

 

Zasada działania elektronicznej niani bardzo przypomina krótkofalowki, gdyż działają na częstotliwościach radiowych. Do wyboru mamy dwie częstotliwości- bardzo ważne aby zarówno nadajnik i odbiornik były włączone na tą samą częstotliwość. Nie ma znaczenia czy urządzenia będą ułożone poziomo czy pionowo, możemy je zaczepić o klips lub postawić. Ważne jest natomiast aby nadajnik nie znajdował się w odległości większej niż 3 m od dziecka. Maksymalny zasięg transmisji to 400m na zewnątrz i 40-60m wewnątrz budynków. Należy przed każdym zastosowaniem niani zrobić test i sprawdzić poprawność zasięgu i działania. Najprościej zrobić to tak, aby jeden z opiekunów cicho mówił do nadajnika z miejsca przebywania w danej chwili dziecka, a drugi opiekun powinien znajdować się w miejscu gdzie będzie umieszczony odbiornik i sprawdzić czy głośność jest prawidłowa i urządzenie działa poprawnie. Prawda,że proste!;-) Podam wam kilka istotnych uwag:

 

 

 

 

. urządzenie dłużej i sprawniej działa zasilane sieciowo niż bateriami 

 

. odległość pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem powinna wynosić minimum 3 metry

 

. nadajnik powinien być umieszczony w miejscu niedostępnym dla dziecka

 

. pamietaj aby obydwa urządzenia były nastawione na ten sam kanał

 

 

 

 

zasilacze pozwalają na użytkowanie bez baterii

elektroniczna niania canpol 1

 

 

 

Możemy też użyć baterii gdy nie mamy dostępu do gniazdka

elektroniczna niania canpol 2

 

 

 

Moja prywatna ocena urządzenia

Według mnie elektroniczna niania Canpol Babies to bardzo przydatny wynalazek. Koszt takiego urządzenia w sklepie internetowym to około 160zł. Dla jednych cena może być minusem, dla mnie nie jest. Osobiście uważam,że warto nabyć takie urządzenie będąc rodzicem. Świetnie sprawdza się podczas odwiedzin gości, można położyć dziecko spać i zamknąć drzwi, niania zaalarmuje nas kiedy maluch się zbudzi. Nie musimy odcinać się od życia towarzyskiego kiedy stajemy się rodzicami- to jest chyba dla każdego istotny argument;-)

 

Pomocna będzie także podczas wyjazdów, rodzinnych imprez czy urlopu itd. Możemy jej też użyć do monitorowania pomieszczenia, w którym dziecko się bawi, to dla rodziców bardzo duże ułatwienie. I chociaż nie możemy zapominać,że elektroniczna niania nie jest urządzeniem, które zastąpi nadzór opiekuna nad dzieckiem- może nam ułatwić życie, więc czemu z tego nie skorzystać...;-)

 

 

Do kompletu bezpiecznej mamy ;) polecam również monitor oddechu Babysens 5

 

 

 

Przeczytaj także: