1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

Ubrania niezależnie od ceny często się mechacą. Dotyczy to w większości swetrów, ale nie tylko. Co zatem można zrobić, aby pozbyć się nieestetycznych kuleczek na ubraniach?


Niektórzy używają w tym celu maszynki do golenia, jednak nie jest do dobrym pomysłem, ponieważ nieumiejętne posługiwanie się maszynką lub zbyt ostre narzędzie może zniszczyć nam ubranie. Lepiej kupić specjalne urządzenie przeznaczone do tego typu czynności, czyli golarkę do ubrań.

 

golarka do ubrań

 

 

Jak działa golarka do ubrań?


Golarki są zasilane na baterie lub podłączane do sieci. Posiadają tarczę tnącą oraz zbiornik na zmechacenia. Są to małe urządzenia, proste w obsłudze.
Ubranie należy rozłożyć na płasko, przyłożyć głowice urządzenia, włączyć i precyzyjnie kawałek po kawałku usuwać zmechacenia, nie dociskając zbyt mocno, aby nie uszkodzić materiału.

 

golarka sonny

Ile kosztuje golarka do ubrań?


Najtańsze golarki kosztują ok. 7 zł
Najdroższe ok. 60 zł

golarka do swetrów

 

 

Jak wybrać dobrą golarkę do ubrań?

Aby wybrać golarkę najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
•    Kształt
•    Wielkość powierzchni tnącej
•    Możliwość golenia różnych tkanin, nie tylko grubych swetrów
•    Wielkość zbiorniczka na zmechacenia
•    Sposób zasilania
•    Moc urządzenia

Dobra golarka powinna mieć ergonomiczny kształt, dobrze leżeć w dłoni. Powierzchnia tnąca powinna być na tyle duża, aby umożliwiać sprawną pracę. Pojemnik na zmechacenia powinien być na tyle duży, abyśmy nie musieli często go opróżniać. Jeśli zależy nam na tym, aby móc usuwać zmechacenia z różnych tkanin, powinniśmy przed zakupem upewnić się, że owe urządzenie ma taką możliwość. Sposób zasilania to kwestia indywidualna. Moim zdaniem opcja bezprzewodowa jest zdecydowanie wygodniejsza. Golarka do ubrań powinna być lekka, i szybko usuwać zmechacenia z naszych ubrań. Zwykle do golarki dołączony jest specjalny pędzelek, służący do czyszczenia oraz nakładka na głowicę. Za pomocą golarki często usuniemy zmechacenia również z dywanu, koca czy kanapy.

 

 golarka na zmechacenia

 

Czy warto kupić golarkę do ubrań?

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Sama posiadam takie urządzenie i niejednokrotnie uratowało ono moje ubranie przed wyrzuceniem. Myślę też, że golarka w średniej grupie cenowej będzie jak najbardziej dobrym rozwiązaniem i nie warto przepłacać za tego typu urządzenie.

 

LustroDlaCiebie.pl> Lustro Dla Ciebie

Przeczytaj także: