2.8387096774194 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 2.84 (31 głosów)

 

 

Wielozadaniowość to pojęcie szczególnie popularne w dzisiejszych czasach – nie tylko jednak w odniesieniu do ludzi. Coraz częściej w tematyce AGD spotykamy się z rozwiązaniami łączącymi funkcje różnych urządzeń w jednym. Tak jest również w przypadku piekarników z funkcją mikrofali. Warto zastanowić się, czy warto postawić na taką opcję w naszej kuchni.

 

 

Piekarnik z funkcją mikrofali, jak sama nazwa wskazuje, łączy cechy tradycyjnego piekarnika oraz kuchenki mikrofalowej. Poszczególne modele oczywiście mogą się różnić między sobą, wszak na rynku pojawiają się stale kolejne nowinki technologiczne (funkcja pary, możliwość programowania, elektryczny grill itp.). Niemniej, ogólnie rzecz biorąc, urządzenie to pozwala nam zarówno na pieczenie tradycyjnych potraw, jak i szybkie podgrzewanie gotowych dań.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto kupić piekarnik z funkcją mikrofali, musimy przeanalizować plusy oraz minusy tego urządzenia. Do jego głównych zalet możemy zaliczyć:

 

 

  • Mnogość funkcji

 

  • Oszczędność miejsca w kuchni

 

  • Oszczędność pieniędzy

 

  • Walory estetyczne

 

piekarnik z funkcja mikrofali

 

Funkcjonalność według potrzeb

 

Wszystkich, którzy obawiają się, że postawienie na urządzenie „dwa w jednym” oznacza rezygnację
z niektórych funkcji, jakie otrzymalibyśmy w przypadku zakupu dwóch osobnych produktów, pragniemy uspokoić – większość modeli posiada zarówno możliwości typowego piekarnika, jak i kuchenki mikrofalowej. A spektrum dostępnych opcji jest naprawdę spore. Możemy więc swobodnie wybierać spośród funkcji, na jakich nam najbardziej zależy. Termoobieg czy grill uznaje się już w zasadzie jako standard, ale takie rozwiązania, jak samoczyszczenie, kontrola temperatury wewnątrz potrawy za pomocą specjalnej termosondy, podgrzewanie naczyń czy rozmrażanie jedzenia mogą stanowić znaczące udogodnienie.

 

 

Oszczędność miejsca i pieniędzy

 

Jeśli dysponujemy niewielką kuchnią, to gabaryty piekarnika z funkcją mikrofali powinny stanowić istotną dla nas zaletę. Nie musimy się bowiem martwić, jak znaleźć miejsce dla kuchenki mikrofalowej, szczególnie, jeśli mówimy o modelach do zabudowy. Standardowo, urządzenie „dwa w jednym” nie powinno różnić się znacząco pod względem rozmiaru od przeciętnego piekarnika.
Różnicę poczuje za to nasz portfel. Co prawda, piekarniki z funkcją mikrofali są nieco droższe
od zwykłych piekarników, jednak w porównaniu z zakupem dwóch osobnych urządzeń, powinniśmy wyjść na plus.

 

piekarniki z mikrofala miele

 

Wygląd ma znaczenie

 

Wachlarz dostępnych wariantów w przypadku zwykłych piekarników jest wprawdzie ciągle szerszy, jednak piekarniki z funkcją mikrofali wizualnie prezentują się bardzo dobrze. Cechuje je elegancja klasycznych kolorów, jak biel, czerń czy inox, zaś wyposażona w nie kuchnia nabiera wrażenia nowoczesności.
Większy wybór zwykłych piekarników, jak i kuchenek, może być jednak dla niektórych argumentem przeciwko urządzeniu „dwa w jednym”. Podobnie zresztą, jak kwestia pojemności – bądź co bądź,

w przypadku piekarników z funkcją mikrofali, bywa ona ograniczona. Dla wszystkich, którzy nie uważają tego za poważną niedogodność, piekarniki z funkcją mikrofali mogą z pewnością być zakupem wartym rozważenia. Wygoda, cena oraz oszczędność miejsca w naszej kuchni stanowią ku temu mocne przesłanki, podobnie jak ładny i nowoczesny wygląd.

Przeczytaj także: