1.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 1.75 (6 głosów)

 

 

Świat stale idzie do przodu, a wraz z nim – technologia domowego sprzętu codziennego użytku. Producenci prześcigają się w implementacji nowinek o anglojęzycznych nazwach celem uzyskania przewagi konkurencyjnej, a my – zwykli konsumenci – możemy się dzięki temu cieszyć bogatym wyborem dostępnych urządzeń, tudzież borykać z bólem głowy spowodowanym nadmiarem możliwości. Jedną z takich technologii jest Eco Bubble, stosowana w pralkach marki Samsung. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

 

 

Technologia Eco Bubble to ciekawy sposób na usprawnienie prania automatycznego. Nazwa pochodzi z bąbelków, które powstają w wyniku połączenia wody, powietrza oraz detergentów. Bąbelkowa piana wnika w czyszczone tkaniny bardziej równomiernie oraz znacznie szybciej, aniżeli rozpuszczony w wodzie proszek. Skutkuje to nie tylko bardziej efektywnym praniem, ale także ochroną włókien naszych ubrań.

 

 

samsung eco bubble

 

 

Z opisu technologii Eco Bubble wyłaniają się pierwsze jej zalety, wśród których wyróżnić możemy przede wszystkim:

 

 

·                    Możliwość prania w niskiej temperaturze (nawet 15 stopni Celsjusza),

·                    Wysoka rozpuszczalność środków piorących,

·                    Korzystny wpływ na środowisko,

·                    Efektywność prania,

·                    Ochrona tkanin,

·                    Trwałość.

 

Oszczędnie i ekologicznie

 

Pranie w niskiej temperaturze oznacza przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej. Z kolei skuteczniejsze rozpuszczanie środków piorących, najzwyczajniej w świecie pozwala nam na wykorzystywanie mniejszej ich ilości, czyli ponownie możemy zaoszczędzić. Wszystko to wiąże się z pozytywnym wpływem na nasze środowisko, bowiem pranie bąbelkowe korzystnie działa na zawartość tlenu w wodzie trafiającej do ścieków.

 

Dbaj o tkaniny

 

Istotnym argumentem, który może znacznie pomóc w podjęciu decyzji, czy warto kupić pralkę Eco Bubble, jest efektywność prania oraz dbałość o nasze ubrania. Wszystko dzięki milionom bąbelków, które efektywnie rozpuszczają proszek, czyszcząc tkaniny od samego początku prania. W efekcie nasze ubrania są wyprane szybciej, a przy tym dokładniej.

 

pr1


To jednak nie wszystko. Technologia Eco Bubble, poza skutecznością, zapewnia także ochronę nawet najdelikatniejszych tkanin. Bąbelki nie tylko dokładniej rozpuszczają proszek, ale także bardziej równomiernie rozprowadzają go, dzięki czemu delikatne włókna się nie niszczą. Dodatkowo, pralki Eco Bubble posiadają specjalnie wyprofilowany bęben, który zapobiega uszkodzeniom ubrań podczas wirowania.
A skoro o bębnie mowa, to warto wspomnieć również o grzałce – wyjątkowo trwałej, wolnej od osadzania się kamienia.

 

Bąbelki w każdej łazience

 

Technologia Eco Bubble staje się coraz bardziej powszechna (a więc już nie tak droga, jak na początku), w związku z czym możemy ją znaleźć zarówno w pralkach wolnostojących, jak i tych do zabudowy. Wszystko więc zależy od naszych preferencji. Jeżeli nowa pralka ma być elementem remontowanej dopiero łazienki, w związku z czym mamy czas na zaplanowanie rozstawienia poszczególnych urządzeń, to warto rozważyć zakup modelu do zabudowy. Zwłaszcza, jeśli stawiamy spory nacisk na estetykę.

W przeciwnym razie, gdy nasza łazienka jest już urządzona i musimy jedynie wymienić pralkę, lepszym wyjściem może okazać się opcja wolnostojąca. Powód? Pralkę taką łatwiej wymienić oraz podłączyć.

 

Prosta obsługa

 

Choć technologia Eco Bubble wprowadza wiele usprawnień, użytkowanie takich pralek jest bardzo podobne do obsługi „zwykłych” urządzeń, nie posiadających owej opcji. Jeśli ktoś zastanawia się, czy nie trzeba kupować do nich specjalnego proszku, uspokajamy – nie trzeba. Większość dostępnych na rynku proszków do prania doskonale nadaje się do pralek z systemem ekologicznych bąbelków. Istnieje za to opcja ograniczenia bądź całkowitej rezygnacji z płynów zmiękczających, ponieważ charakterystyczna dla Eco Bubble, napowietrzona woda w połączeniu z niskimi temperaturami, sama w sobie zapewnia naszym ubraniom wyjątkową miękkość i delikatność w dotyku.

 

pr2

 

Warto wspomnieć, że w pralkach Eco Bubble nie unikniemy, w pewnych sytuacjach, konieczności dokonania kalibracji. Kiedy zachodzi taka potrzeba? W prostych słowach, gdy główne opisane zalety bąbelkowej technologii nie działają jak należy – program trwa dłużej niż powinien, pranie jest nieefektywne, zaś na ubraniach można zaobserwować ślady proszku. Sygnałem powinny okazać się także problemy z wirowaniem.

 

Czy warto?

 

Eco Bubble to kolejna z nowych technologii, które mają na celu usprawnienie wykonywania codziennych domowych obowiązków. Ochronna moc bąbelków bez wątpienia posiada sporo zalet, które obszernie przedstawiliśmy. Jak zwykle decyzje uzależniona jest jednak od indywidualnych preferencji konsumenta. Oczywistym jest, że Eco Bubble jest opcją wartą uwagi każdego, kto na wysokim miejscu stawia dbałość o środowisko. Efektywność prania oraz cena eksploatacji to dwie kolejne charakterystyczne cechy pralek z tą technologią, które przyciągną uwagę wielu z nas. Zwłaszcza, jeśli patrzymy długofalowo na koszty związane z praniem i jesteśmy gotowi zapłacić nieco więcej przy zakupie, mając świadomość, że niższe koszty eksploatacji pralki zrekompensują nam to z nawiązką.

 

Przeczytaj także: