1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1 głos)

Korzystanie z pralki to w gruncie rzeczy prosta i powtarzalna czynność, wykonywana przez nas niemal automatycznie. W roztargnieniu zdarza się jednak, że gdzieś na dnie kosza zostanie nam jedna bluzeczka, którą zauważymy już po włączeniu pralki. Poirytowani możemy jedynie załamać ręce, odkładając ów element garderoby na czas, aż ponownie zbierze nam się odpowiednia do prania ilość ubrań. Dzięki technologii AddWash, ten problem staje się nieaktualny.

Innowacyjne rozwiązanie Samsunga polega na modyfikacji konstrukcji drzwi w pralkach ładowanych od frontu. A konkretnie – na umieszczeniu dodatkowej pary drzwiczek, wyposażonej w uszczelnienie, zawias oraz blokadę. Blokada zostaje aktywowana podczas uruchamiania pralki.
Załóżmy więc, że spotka nas opisana wcześniej sytuacja. Zapominamy dorzucić jakiegoś elementu garderoby, a pranie już się rozpoczęło. Co robić?
Odpowiedź jest bardzo prosta: wystarczy wcisnąć przycisk „pauza”, co po pierwsze zatrzyma bęben pralki, a po drugie – odblokuje drzwiczki AddWash. My zaś możemy spokojnie dorzucić zapomniane ubrania bez obaw o to, że wyleje się woda.

addwash3


Warto dodać, że ubrania możemy dodawać praktycznie w dowolnym momencie cyklu prania. Producent zaznacza jednak, że najlepszy okres to pierwszy kwadrans prania, wtedy bowiem skuteczność prania może wynieść nawet 90%. Niemniej miejmy na uwadze, że im później zorientujemy się, iż zapomnieliśmy o jakimś elemencie garderoby, tym mniejsza szansa, że zostanie on efektywnie doprany.

Nowość? Niekoniecznie

Ktoś mógłby zauważyć, iż opcja dodawania ubrać w trakcie prania niekoniecznie jest taką nowością. Faktycznie, posiadacze pralek ładowanych od góry również mogą korzystać z takiej możliwości. Co więcej, podobnie jest w przypadku niektórych pralek ładowanych od frontu. Tyle że wiąże się to z koniecznością odczekania, aż opadnie poziom wody wewnątrz bębna, oraz późniejszego jej uzupełnienia.
Pralki Samsung AddWash nie niosą ze sobą takich niedogodności. Nie trzeba czekać, ani marnotrawić wody. W dowolnej chwili możemy po prostu zatrzymać cykl prania oraz dorzucić ubrania.

Zalety technologii AddWash

Obecność dodatkowych drzwi oraz możliwość zatrzymania prania w dowolnym momencie wiąże się z szeregiem korzyści, nie tylko dla zapominalskich. Wśród najważniejszych wymienić możemy:

  • Oszczędność. Dotyczy zarówno naszego czasu, jak i energii oraz wody. Nie musimy czekać, aż opadnie poziom wody, nie musimy ponownie uruchamiać pralki z rzeczami, o których zapomnieliśmy. Wreszcie – nie musimy osobno prać delikatnych rzeczy. Po prostu wrzucamy je do pralki w połowie prania.
  • Wygoda. Technologia AddWash pozwala nam na dosypanie w trakcie prania płynu czy proszku. Możemy także dorzucić ubrania, które chcemy jedynie odwirować. Problemu nie będzie stanowić także sytuacja, gdy zauważymy, że jakaś część garderoby farbuje. W każdej chwili możemy przecież przerwać cykl. Wygodne jest także wietrzenie pralki. Możemy bowiem otworzyć jednocześnie zarówno przednie, jak i górne drzwi, co mocno usprawni pozbycie się nieprzyjemnego zapachu.
  • Bezpieczeństwo. Pralki z technologią AddWash posiadają specjalne zabezpieczenie, by nasi milusińscy przypadkiem nie otworzyli dodatkowych drzwiczek w trakcie prania.

Dodatkowe funkcje

Warto wspomnieć, że Samsung AddWash to nie tylko dodatkowe drzwi. Pralki z tej serii posiadają także multum innych technologii koreańskiego producenta, które sprawiają, że mamy do czynienia z prawdziwie nowoczesnym oraz wszechstronnym produktem.
Co więc posiadają dodatkowo pralki Samsung AddWash?

  • Eco Bubble, czyli możliwość prania w niskiej temperaturze. Nazwa pochodzi od bąbelkowej piany, która powstaje w wyniku połączenia wody, powietrza oraz detergentów. Eco Bubble stwarza możliwość prania w temperaturze nawet 15 stopni Celsjusza, zapewniając wyższą efektywność prania oraz ochronę tkanin. Korzystnie wpływa również na środowisko
  • Szybkie pranie. Dzięki technologii SpeedSpray, czas prania skraca się nawet do 59 minut.
  • Smart Control. Ciekawa funkcja, która pozwala na sterowanie pralką za pomocą smartfona, dzięki czemu nie tylko otrzymujemy na bieżąco wszelkie informacje (np. o pozostałym czasie prania czy wirowaniu), ale także zaplanować prania, jak również kontrolować sytuację będąc poza domem.
  • Digital Inventer, czyli objęty 10-letnią gwarancją efektywny silnik, zapewniający minimalny poziom hałasu.

addwash2

Warto dodać, że pralki z technologią AddWash posiadają klasę energetyczną A+++, prędkość wirowania od 1200 do 1600 obrotów na minutę, zaś pojemność w przedziale 7-12 kg.

Nie tylko dla roztargnionych

Pierwszy wniosek, jaki się nasuwa, to że pralki z technologią AddWash będą prawdziwym ukojeniem dla zapominalskich. Nie musimy się już przejmować tym, że jakieś elementy garderoby nie zostały umieszczone w pralce na czas. To bez wątpienia spore ułatwienie, niemniej nie tylko takie osoby powinny pomyśleć o zakupie pralki z technologią AddWash. Słowo-klucz w tym przypadku to „oszczędność”. Zyskujemy na czasie, chronimy środowisko, skorzystać powinna także zawartość naszych portfeli. Jakby tego było mało, wszystko mamy pod kontrolą i nawet będą poza domem, możemy nadzorować stan naszego prania.

Przeczytaj także: