Do domu poradniki

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)
Do domu poradniki
4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1 głos)

 

 

W dzisiejszych czasach odkurzacz jest jednym z podstawowych urządzeń domowych, bez którego mało kto potrafi sobie wyobrazić porządki. Zwłaszcza te przedświąteczne, które już wkrótce czekają większość z nas. Odkurzacze workowe, cyklonowe, ręczne – można by długo wymieniać. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego urządzenia? Jak znaleźć model idealnie dopasowany do swoich potrzeb?

 

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy w sprzedaży królowały odkurzacze workowe. Dziś szerokie spektrum urządzeń sprzątających potrafi przyprawić o zawrót głowy, postaramy się zatem przybliżyć ich typy, które pomogą nam w domowych porządkach.

Do domu poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

 

Któż z nas nie poznał uroków sprzątania wnętrza samochodu? Ograniczona przestrzeń, mnóstwo trudno dostępnych zakamarków. Okruchy na podłodze, kurz na tapicerce. Tradycyjny odkurzacz nie zawsze rozwiąże problem – zwłaszcza, jeśli nie mamy gdzie go podłączyć, bo np. nie dysponujemy garażem. W takich chwilach z pomocą przychodzi odkurzacz samochodowy. Czym kierować się przy wyborze tego urządzenia?

Do domu poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

 

Pamiętacie filmy oraz bajki sprzed kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu lat, w których snuto wizje przyszłości pełnej robotów wyręczających ludzi we wszystkich czynnościach domowych? Obecnie to już nie takie science-fiction jak kiedyś. Stopień zaawansowania jeszcze nie ten, ale kierunek właściwy. Przykładem mogą być roboty sprzątające – alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza i, cóż, w pewnym stopniu także dla człowieka. Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Do domu poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

 

Odkurzanie to jedna z rutynowych czynności domowych. Bez względu na to, czy mamy dom czy mieszkanie, dywany czy panele, regularnie musimy pozbywać się nadmiaru kurzu gromadzącego się nieuchronnie w naszych czterech ścianach. Na rynku mamy jednak coraz większy wybór sposobów, w jaki możemy tego dokonać. Jednym z nich jest postawienie na odkurzacz bezworkowy. Pytanie, czy warto wybrać taką opcję?

 

Do domu poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Wentylator to urządzenie, które sprawia, że upalne dni stają się mniej dokuczliwe. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie przyjemnie chłodnego powietrza w domu, w biurze i w każdym innym pomieszczeniu. Wentylatory zwane inaczej wiatrakami nie kosztują wiele, są poręczne, łatwe w obsłudze, a przy tym przynoszą ukojenie. Urządzenia dają oczekiwane rezultaty dzięki obrotowi skrzydeł (łopatek), które ochładzają powietrze w locie. Wentylatory można podzielić zasadniczo na wentylatory tradycyjne stojące oraz biurkowe. Osobnym typem są wentylatory kolumnowe, pośród których również można wyróżnić modele stojące oraz biurkowe.

 

Do domu poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Odkurzacze piorące to urządzenia, które z pewnością nie są jeszcze wystarczająco mocno rozpowszechnione. Z tego powodu warto przyjrzeć się ich cechom i zaletom, aby zrozumieć, że mogą one stać się nieodłącznymi towarzyszami codziennych zmagań z utrzymaniem porządku w domu. Z pewnością mogą stanowić alternatywę dla odkurzaczy automatycznych, mogą też być ich doskonałym uzupełnieniem. Odkurzacze piorące radzą sobie z tymi zabrudzeniami, które wnikają głęboko w tkaniny i którym z pewnością nie mogą zaradzić towarzyszące większości użytkowników na co dzień urządzenia, czyli odkurzacze tradycyjne. Dzięki odkurzaczom piorącym użytkownik utrzyma w czystości tapicerki, dywany, wykładziny, odświeży zasłony, firany oraz zbierze rozlane płyny.