Do kuchni poradniki

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)
Do kuchni poradniki
2.7916666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 2.79 (36 głosów)

 

 

Wielozadaniowość to pojęcie szczególnie popularne w dzisiejszych czasach – nie tylko jednak w odniesieniu do ludzi. Coraz częściej w tematyce AGD spotykamy się z rozwiązaniami łączącymi funkcje różnych urządzeń w jednym. Tak jest również w przypadku piekarników z funkcją mikrofali. Warto zastanowić się, czy warto postawić na taką opcję w naszej kuchni.

 

Do kuchni poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

Jeśli uwielbiamy kawę a nie chcemy już popijać codziennie rozpuszczalnych granulek bądź męczyć się z fusami stajemy przed wyborem zakupu urządzenia, które zaserwuje nam wspaniały smaki i aromat kawy. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości, warto więc przed podjęciem decyzji odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

Do kuchni poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Ekspresy na kapsułki na stałe zagościły w naszych domach. Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia była sytuacja, gdzie dzięki jednemu przyciśnięciu guzika możliwe jest uzyskanie wyśmienitej kawy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ekspresów kapsułkowych i jeszcze więcej różnorakich kapsułek. Można otrzymać zarówno kawy czarne, jak i białe oraz smakowe.

 

Do kuchni poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

 

Krajalnica to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest krojenie chleba, wędlin czy sera. Można powiedzieć, że jest to zautomatyzowana wersja zwyczajnego, kuchennego noża. Zaletą rozwiązania jest przede wszystkim możliwość wyboru pożądanej grubości plastra czy kromki produktu. Każdy z nas z pewnością spotkał się z sytuacją, gdzie kromka chleba nijak pasowała grubością do plasterka wędliny. Jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu osobom, które chcą same decydować o tym, jak będzie wyglądała porcja i są przeciwnikami paczkowanych czy pokrojonych uprzednio produktów. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze parametry krajalnic i wskazujemy, na jakie cechy urządzenia warto zwracać uwagę przed zakupem.

 

Do kuchni poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Opiekacz to urządzenie, dzięki któremu bez wątpienia możliwe jest urozmaicenie posiłków, a w szczególności śniadań. Sprawdzi się w przypadku osób, które lubią eksperymentować i którym znudziły się zwyczajne kanapki, przyrządzane codziennie rano. Można dzięki niemu przygotować różnego rodzaju kanapki czy sandwiche (opiekacz nazywany jest również sandwicherem) na ciepło. Jeśli chodzi o składniki, wybór jest niemal nieograniczony, wszystko zależy od preferencji i upodobań użytkownika. W przypadku opiekaczy można użyć pieczywa tostowego, choć inne rodzaje pieczywa nie są wykluczone.

 

Do kuchni poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Mogłoby się wydawać, że suszarka do żywności to jedno z tych urządzeń, bez których z pewnością można się obejść na co dzień. Faktem jest jednak to, że urządzenie ułatwia przetwarzanie żywności i czyni je bardziej komfortowym. Suszarka sprawdzi się w przypadku tych osób, które lubią magazynować zapasy i dbać o zachowanie wszelkich wartości odżywczych produktów. Dzięki niej można przetworzyć wiele produktów, które przydadzą się w późniejszym czasie i uniknąć marnotrawienia zebranych lub kupionych w sezonie (szczególnie letnim) warzyw czy owoców. Jest to jedno z tych urządzeń, które służą nieocenioną pomocą w trakcie magazynowania żywności na długie, w tym zimowe miesiące. Zaletą jest z pewnością spora oszczędność pieniędzy, gdyż jak wiadomo, suszone przysmaki zakupione w supermarketach są zdecydowanie droższe. Dodatkowo, satysfakcja wynikająca z faktu, że użytkownik sam przygotował zapasy jest bezcenna ! Tak przygotowana żywność może służyć jako zdrowa przekąska w ciągu dnia lub może zostać wykorzystana podczas świąt czy innych uroczystości (przykładem są suszone owoce w napojach świątecznych czy suszone grzyby w potrawach świątecznych).