4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (3 głosów)


Szybkie i smaczne pieczenie z zachowaniem wszystkich najlepszych składników odżywczych, pranie i suszenie bez potrzeby prasowania ubrań oraz brak konieczności wielogodzinnego czyszczenia urządzeń domowych – te wszystkie usprawnienia zapewnia niezwykle popularna na rynku funkcja pary. Coraz więcej urządzeń AGD różnych kategorii posiada obecnie tę funkcję.
Poznaj 3 możliwości, jakie daje Ci funkcja pary w urządzeniach AGD. Dzięki niej gotowanie, sprzątanie i pranie stanie się banalnie proste!Pieczenie pełną parą – piekarnik z funkcją pary


Pieczenie z użyciem funkcji pary łączy zalety gotowania na parze z zaletami klasycznego pieczenia takimi jak kruchość i smak potraw. Posiłki przyrządzane w ten sposób zachowują witaminy, smak i odpowiednią konsystencję – są soczyste wewnątrz i chrupiące na zewnątrz. Dodatkowo dania są bardziej lekkostrawne i zawierają mniej tłuszczu. W ten sposób na parze można przygotować m.in. potrawy z warzyw, ryb, mięsa, słodkie wypieki, chleb, a nawet ciasto na pizzę. To zdrowe rozwiązanie dla osób chcących cieszyć się smakiem ulubionych dań z piekarnika.
Funkcję pieczenia z dodatkiem pary znajdziesz w piekarniku Candy z linii Smart Steam (FCPKS826XL, model do zabudowy). Urządzenie ma pojemność aż 70 litrów, więc możesz przygotowywać w nim kilka potraw jednocześnie. Dodatkowo drzwi piekarnika są zbudowane z potrójnej szyby rozdzielonej warstwami powietrza. Dzięki temu nie nagrzewają się do wysokiej temperatury i są bezpieczne dla domowników – to szczególnie ważne dla rodziców chcących zadbać o bezpieczeństwo dzieci.


Czyszczenie siłą pary – piekarnik z czyszczeniem parowym


Sprzątania nie da się uniknąć, ale może ono być mniej czasochłonne. Funkcja czyszczenia parowego połączona z pyrolizą – czyszczeniu dzięki wysokiej temperaturze – pozwala pozbyć się zabrudzeń i resztek jedzenia z wnętrza urządzenia. We wspominanym już modelu piekarnika FCPKS826XL wykorzystano również tę opcję. Technologia Aquactiva polega na czyszczeniu za pomocą pary wodnej – z tej funkcji możesz korzystać niemal codziennie. Do usunięcia zabrudzeń powstałych podczas pieczenia wystarczy zaledwie 300 ml wody, którą wlewasz do specjalnego wgłębienia na dnie piekarnika. Następnym etapem czyszczenia jest ustawienie pokrętła na symbolu Aquactiva oraz programatora na 30 minut i temperaturę 90°C. Po 15 minutach i ostygnięciu wody wystarczy, że delikatnie przetrzesz wnętrze piekarnika miękką ściereczką, by cieszyć się czystością.

 

Z parą nie prasujesz – pralko-suszarka z funkcją pary


Za pomocą pary odświeżysz też ubrania w pralko-suszarce i pozbędziesz się z nich nieprzyjemnego zapachu, np. po wizycie w restauracji, bez konieczności uruchamiania pełnego cyklu prania. Dodatkowo pranie i suszenie z funkcją pary eliminuje nawet do 80% zagnieceń na odzieży. Wytwarzana para wodna rozprzestrzenia się we wnętrzu urządzenia i przenika znajdujące się w nim ubrania – wnika we włókna materiału, a następnie rozluźnia i rozprostowuje jego splot. Skraca to znacząco czas poświęcony na prasowanie, a w przypadku niektórych rodzajów tkanin zupełnie eliminuje potrzebę prasowania.
Z tych rozwiązań skorzystasz np. w pralko-suszarce Candy z linii GrandO’Vita Smart GVSW 496TWC/5-S. Urządzenie ma załadunek 9 kg w przypadku prania i 6 kg dla suszenia. Wykorzystana w pralko-suszarce technologia Mix Power System pozwala usunąć trudne zabrudzenia w niskich temperatura – podczas prania w 20°C uzyskasz takie same efekty, jak w przypadku prania w temperaturze 40°C. Ubrania są także suszone w niższej temperaturze, co gwarantuje ochronę nawet najdelikatniejszych tkanin.

 

CANDY pralko suszarka GVSW 496TWC5 S
Więcej informacji o urządzeniach z funkcją pary znajdziesz na stronie www.candy.pl.

Przeczytaj także: