3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2 głosów)
 

Zmywarka-do-zabudowy-BOSCH-SGV-45M83EU-60cm-panel-zintegrowany-Full

 

 

„Jak podłączyć urządzenie?” - to z pewnością najczęściej zadawane pytanie po zakupie upragnionego sprzętu.Wraz ze zmywarką użytkownik otrzymuje w komplecie węże doprowadzające i odprowadzające wodę, zazwyczaj  o długości około 1,2 - 1,5 m. Poza tym istnieje oczywiście możliwość kupna dodatkowego węża o większej długości, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Najczęściej zmywarkę podłączamy do baterii zlewozmywakowej, odprowadzenie wody natomiast robimy do syfonu zlewozmywaka. Jest to najprostszy i zarazem najtańszy sposób.

 

Krótka instrukcja montażu zmywarki

  •  Demontujemy baterię zlewozmywakową
  • Wąż doprowadzający wodę podłączamy do zaworu z wodą bieżącą (zimną) - jeśli jest to możliwe, to do osobnego podejścia, jeżeli takiego nie posiadamy - patrz punkt następny
  • Na przewodzie zimnej wody - jeżeli zmywarka zasilana jest zimną wodą ! - montujemy trójdrogowy zawór czerpalny (na rynku dostępne są różne trójniki, zalecamy jednak użycie tych najbardziej topornych, stalowych) 

 

 

trojnik

 

2. montaż trójnika

  
 

zmywarka_monta

 

3. instalacja zmywarki

  


Pamiętajmy o uszczelkach !


Czasem konieczne jest zamontowanie przełączki z zaworem, którą wkręcamy do trójnika – fachowcy nieodmiennie zalecają tutaj używanie pakuł (sznurka konopnego), posmarowanych na koniec pastą uszczelniającą.

Podłączamy wąż do odprowadzenia brudnej wody do syfonu zlewozmywaka, w tym celu należy wymienić górną kształtkę tego syfonu na kształtkę z bocznym podłączeniem, na które nasadza się wąż ściekowy ze zmywarki.


Pamiętajmy że gniazdka, do których się je podłącza muszą mieć uziemienie! 

Przeczytaj także: