1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

POZIOMICA

 

Poziomowanie jest istotne dla prawidłowego funkcjonowania zmywarki. Musi ona stać stabilnie na podłożu, w dokładnie pionowej pozycji.

W przypadku nierównego podłoża należy ją odpowiednio wypoziomować - w tym celu należy użyć poziomicy.

 

Jeżeli urządzenie ma być ustawione pod blatem kuchennym, jego pokrywę można zdjąć albo pozostawić na miejscu. Aby zdjąć pokrywę, należy odczepić jej tylną część. Należy zdjąć tylną przeciwwagę i wyciągnąć warstwę izolacyjną, jeżeli zmywarka jest w nią wyposażona. Następnie wysunąć klocki podtrzymujące pokrywę, przesuwając je na zewnątrz i w tył.


Niektóre modele zintegrowane wyposażone są w cięgno pozwalające ustawić z przodu wysokość tylnych nóżek zmywarki. Przed wstawieniem zmywarki należy przysunąć ją do wnęki i podnieść tylne nóżki, przekręcając je, tak aby pomiędzy górnym brzegiem a blatem pozostał 3-milimetrowy prześwit.


Kolejnym krokiem jest wsunięcie zmywarki do wnęki i dopasowanie blatu tak, aby górna część zmywarki dotykała dolnej powierzchni blatu. Następnie należy odkręcić i zdjąć podstawę, poluzować i zdjąć wsporniki nóżek. Ostatecznie należy przykręcić regulowane nóżki do zmywarki, założyć podstawę i w razie potrzeby wyregulować wysokość nóżek zmywarki, dopasowując ją do wysokości cokołu.

Przeczytaj także: