Kuchnia poradniki

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)
Kuchnia poradniki
4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (1 głos)

 

Wyspy kuchenne cieszą się ogromną popularnością. Można zaryzykować i stwierdzić, że większość pasjonatów gotowania i użytkowników, którzy urządzają swoją kuchnię, marzy o takim miejscu w domu. Aby zaprojektowanie wyspy w ogóle doszło do skutku, potrzebna jest przede wszystkim duża przestrzeń. Niestety ci, którzy mają małe mieszkania, a w nich niewielkie kuchnie lub aneksy kuchenne, o wyspie mogą tylko marzyć. Bez wątpienia nadają one nowoczesnego charakteru czterem kątom, są też niezwykle funkcjonalne i ułatwiają prace w kuchni.

 

Kuchnia poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Płyty indukcyjne cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Płyty gazowe odchodzą w zapomnienie, a użytkownicy zaczynają doceniać zalety indukcji. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowej płyty grzewczej warto przyjrzeć się poszczególnym rozwiązaniom, a co najważniejsze – obalić mity narosłe wokół płyt indukcyjnych i podkreślić fakty.

 

Kuchnia poradniki
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

 

Pierwszym słowem, które wiążemy z kuchenką mikrofalową jest z pewnością wygoda. Żadne inne urządzenie na rynku nie gwarantuje takiego komfortu przygotowywania potraw. Dzięki kuchence mikrofalowej możliwe jest podgrzewanie, rozmrażanie czy gotowanie produktów w bardzo krótkim czasie. Wraz ze wzrostem popularności urządzeń wzrosła również ilość mitów związanych z ich użytkowaniem. Poniżej przedstawiamy kilka faktów oraz mitów narosłych wokół kuchenek mikrofalowych.

 

Kuchnia poradniki
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

 

Okap to jedno z tych urządzeń, które wymagają dużej systematyczności, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które gotują dużo i często. Oczywiste jest, że regularne czyszczenie oraz przyglądanie się poszczególnym częściom urządzenia sprawi, że będzie ono działało bezawaryjnie i na najwyższym poziomie przez długi czas. Poniżej kilka rad i wskazówek, dzięki którym okap będzie skutecznie oczyszczał powietrze i zapobiegał osiadaniu tłuszczu w przestrzenni kuchennej (w szczególności na ścianach).

 

Kuchnia poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Kuchnie gazowe goszczą w wielu domach i cieszą się niesłabnącą popularnością, pomimo tego, że nowocześniejsze rozwiązania są o wiele mocniej promowane. Do niedawna było to jedyne dostępne na rynku urządzenie, które pozwalało na wygodną obróbkę termiczną potraw. Można spotkać się z głosami, że dania przyrządzane z pomocą kuchni gazowych smakują inaczej, a uściślając – lepiej. Wolnostojące kuchnie gazowe składają się z piekarnika oraz płyty grzewczej. W przypadku obu elementów paliwem zasilającym jest gaz. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę urządzenia oraz parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru kuchni gazowej.

 

Kuchnia poradniki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Płyty indukcyjne cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Do zalet tego rozwiązania można zaliczyć przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania, gdyż nagrzaniu ulega jedynie dno naczynia – płyta pozostaje chłodna. Za ich kupnem przemawia także szybkie nagrzewanie, łatwe utrzymanie w czystości czy ekonomia użytkowania. W odróżnieniu od innych rodzajów płyt, płyty indukcyjne mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Można spotkać się z wieloma dostępnymi funkcjami oraz opcjami, nie można również przejść obojętnie obok eleganckiego designu tego typu sprzętów. Interesującym jest fakt, że pomimo dość wysokiej ceny, płyty te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, którymi warto kierować się podczas wyboru nowego urządzenia.