4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (2 głosów)


Zgodnie z nową dyrektywą unijną od 1 września 2017 roku odkurzacze wprowadzane na rynek powinny mieć deklarowany pobór mocy niższy niż 900W oraz posiadać nową etykietę energetyczną ze skalą od D do A+++. W związku z tym marka Philips odnawia ofertę odkurzaczy, wprowadzając nowe linie wydajnych modeli workowych i bezworkowych, dzięki czemu zmniejszenie mocy silników nie wpłynie na skuteczność odkurzania.

Od 1 września 2017 roku obowiązują nowe unijne przepisy dla odkurzaczy. Unijna regulacja po raz kolejny ograniczyła moc odkurzaczy, tym razem do 899W oraz zaostrzyła inne parametry techniczne, m.in.: skuteczność zbierania kurzu na dywanach i podłogach, zużycie energii, filtrację kurzu, poziom hałasu oraz żywotność silnika. Philips jako wiodąca marka na rynku odkurzaczy udowadnia, że niższa moc nie musi wpływać na obniżenie skuteczności działania tych urządzeń i wprowadza nowe linie odkurzaczy zgodne z unijnymi wymaganiami, w tym także z klasą A oraz A+.

Odkurzacze workowe z nowej linii Performer Silence osiągają wysoką efektywność odkurzania ocenioną na A+ przy niższym zużyciu energii. Nowe modele posiadają nasadkę TriActive+, która zwiększa skuteczność odkurzania. Odkurzacze są także najcichsze spośród wszystkich modeli dostępnych w portfolio Philips, gdyż podczas pracy emitują dźwięki na poziomie zaledwie 70 dB. Z kolei filtr antyalergiczny zatrzymuje ponad 99,9% szkodliwych cząsteczek, co pozwala utrzymać w domu czyste i zdrowe powietrze. W dodatku odkurzacze Performer Silence FC8680, FC8681 i FC8682 są produkowane w Europie.

 

odkurzacz workowy philips

 

 

Z kolei nowe odkurzacze bezworkowe PowerPro Expert z wydajnością elektryczną A+ są opracowane z myślą o doskonałym zbieraniu kurzu z pomocą dużej mocy ssania. Technologia PowerCyclone 8 i nasadka TriActive+ zapewniają znakomite rezultaty w przypadku każdego rodzaju podłogi. System Allergy Lock wykorzystuje czujnik, który przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia sprawdza, czy pojemnik na kurz jest całkowicie uszczelniony, a filtr powietrza Clean Air tworzy doskonałe uszczelnienie i wyłapuje 99,9% drobnych cząsteczek kurzu.

 

philips odkurzacz a

 

 

Przykłady nowych modeli odkurzaczy Philips pokazują, że konsumenci mogą dziś porównywać odkurzacze nie tylko pod kątem mocy, ale też wielu istotnych parametrów widocznych na etykiecie. Dlatego warto je znać i porównywać, by podejmować świadome decyzje. Philips wraz z innymi producentami odkurzaczy zaangażował się także w kampanię informacyjną „Rozwijamy Skuteczność”. Więcej informacji na stronie CECED: www.cecedpolska.pl/RozwijamySkutecznosc .

Wszystkie odkurzacze z nowych linii Philips są zoptymalizowane do efektywnego czyszczenia przy niższym poborze mocy i zapewniają satysfakcjonujące rezultaty.

 

 

Rekomendowane ceny nowych odkurzaczy Philips wynoszą:

 

PowerPro Expert FC9729/09 AACA - 809,00 pln
PowerPro Expert FC9743/09 A+ACA - 899,00 pln
PowerPro Expert FC9744/09 A+ACA - 989,00 pln
Performer Silence FC8680/09 A+ACA - 939,00 pln
Performer Silence FC8681/09 A+ACA - 1029,00 pln
Performer Silence FC8682/09 A+ACA - 1079,00 pln

Przeczytaj także: