5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)


Czyszczenie piekarnika to zmora niejednego kucharza – zaschnięte reszki jedzenia, pozostałości potraw na ruszcie czy tłuszcz osadzający się na ścianach piekarnika to zabrudzenia szczególnie trudne do usunięcia. Na szczęście na rynku dostępne są urządzenia z programami ułatwiającymi czyszczenie, m.in. z funkcją pirolizy i czyszczenia parowego. Sprawdź, jak działają te programy, oraz poznaj propozycje piekarników Candy, w których wykorzystano te funkcje.


Funkcja Pirolizy i Aquactiva (czyszczenia parą) to rozwiązania, które pozwalają pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Dzięki tym dwóm funkcjom bez trudu zachowasz piekarnik w nieskazitelnej czystości. Sprawdź, jak dokładnie działają.


Piroliza – czyszczenie piekarnika wysoką temperaturą


Czyszczenie za pomocą Funkcji Pirolizy umożliwia wypalenie na popiół zaschniętych resztek żywności i tłuszczu w bardzo wysokiej temperaturze – około 500°C. Piekarniki Candy oferują dwa preinstalowane programy pirolizy:


ECO PYROCLEAN – program do regularnego czyszczenia niewielkich zabrudzeń.
Cały program trwa około 90 minut.


SUPER PYROCLEAN – program do intensywnego czyszczenia silnych zabrudzeń.
Cały program trwa około 120 minut.


Po zakończeniu procesu pirolizy wystarczy przetrzeć wnętrze piekarnika miękką ściereczką. Piekarniki z Funkcją Pirolizy posiadają specjalną uszczelkę, która ogranicza uciekanie ciepła z wnętrza piekarnika. Obudowa urządzenia jest dodatkowo izolowana termicznie, aby proces był bezpieczny dla zabudowy urządzenia.


Eksperci Candy sugerują, by stosować program PYROCLEAN zaraz po zakończeniu pieczenia, dzięki czemu można wykorzystać wysoką temperaturę pozostałą w piekarniku i zmniejszyć zużycie prądu.


Aquactiva – czyszczenie piekarnika za pomocą pary wodnej


Czyszczenie parą Aquactiva to hydrolityczny sposób na oczyszczenie piekarnika łatwo, szybko i bez szkody dla środowiska. W piekarnikach wyposażonych w tę funkcję znajduje się specjalny pojemnik z wodą, która po podgrzaniu zamienia się w parę wodną. Gorąca para skutecznie zmiękcza zanieczyszczenia, które znajdują się w piekarniku, i ułatwia ich usunięcie. Cały proces trwa jedynie 30 minut. Na zakończenie wystarczy przetrzeć piekarnik miękką ściereczką.


Eksperci Candy zalecają regularne korzystanie z programu czyszczenia parą dla uzyskania najlepszych efektów.


Propozycje piekarników od Candy


Piekarniki Candy (Elite FCEK826XL oraz Elite FCEK826XL) to urządzenia dla tych, którzy dbają o nieskazitelną czystość kuchni i cenią sobie każdą wolną chwilę. Piekarniki wyposażone są w podwójny system czyszczenia – Aquactiva i Piroliza, dzięki którym pozbycie się zanieczyszczeń nigdy nie było tak proste.


Piekarnik Elite FCEK826XL – to urządzenie o pojemności 68 l z 9 funkcjami pieczenia. Piekarnik posiada innowacyjny programator dotykowy, który pozwala na szybkie i łatwe ustawienie czasu trwania i zakończenie pieczenia. Odpowiednio zaprojektowane prowadnice teleskopowe zapewniają bezpieczne wyjęcie gotowej potrawy z piekarnika.

 

Piekarnik Pop Evo FCPK626XL – to urządzenie o pojemności 68 l, posiadające 9 funkcji pieczenia, cyfrowy programator dotykowy oraz specjalnie zaprojektowaną prowadnicę teleskopową. W piekarniku warto zwrócić uwagę na powiększoną grzałkę grillową, umieszczoną w wewnętrznej, górnej części piekarnika, która pozwala na uzyskanie większej powierzchni grzejnej – dzięki temu potrawy są równomiernie upieczone.

 

Więcej informacji o piekarnikach z podwójnym systemem czyszczenia znajdziesz na stronie: www.candy.pl.

Przeczytaj także: