5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

Świętuj Światowy Dzień Uśmiechu i ciesz się białymi i zdrowymi zębami. W uzyskaniu białego uśmiechu bez wybielania gabinetowego pomoże nam odpowiednia dieta, unikanie kawy, rzucenie palenia, a przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej.

W tym roku Światowy Dzień Uśmiechu przypada na 5 października. Okazuje się, że o uśmiechaniu trzeba przypominać, bo częstotliwość uśmiechu spada wraz z wiekiem. To radosne święto to zatem świetna okazja nie tylko do przesyłania uśmiechów, ale też do zatroszczenia się o wygląd uśmiechu, czyli białe, zdrowe zęby. Może dzięki temu nie będziemy się tak obawiać szerokiego uśmiechu? Tylko co zrobić, by mieć biały uśmiech?

Nasze zęby są mniej białe z powodu występujących na niej przebarwień. Przebarwienia mają przyczyny wewnętrzne (uwarunkowania genetyczne, choroby) lub zewnętrzne i to z tymi mamy do czynienia częściej. Dobra wiadomość jest też taka, że mamy na nie wpływ i możemy zminimalizować. Pomoże w tym na pewno unikanie produktów barwiących takich jak: borówki amerykańskie, jagody, jeżyny, żurawina, winogrona, kolorowe sosy np. pomidorowy, chilli i niektóre barwiące słodycze. Zminimalizować należy też picie kawy, herbaty (też zielonej) i czerwonego wina. Także palenie sprawia, że zęby są bardziej żółte, więc warto rzucić ten nałóg choćby z tego powodu.

Najważniejszym czynnikiem w trosce o biały uśmiech jest jednak odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej. Nie możesz zapominać o codziennym, przynajmniej 2-minutowym szczotkowaniu zębów. A jak mieć pewność, że masz prawidłową technikę szczotkowania? Tu z pomocą przychodzi nam technologia, a dokładnej technologia soniczna i szczoteczki Philips Sonicare. Szczoteczka soniczna wykonuje aż do 62 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę, pomagając czyścić zęby dynamicznie i skutecznie za pomocą fal sonicznych.

 

ProtectiveClean range

 

 

Niektóre modele szczoteczek sonicznych posiadają specjalny program do wybielania, który pomoże nam zachować biały uśmiech. Dodatkowo, dobierając odpowiednią główkę, np. Optimal White dostępną w szczoteczkach Philips Sonicare ProtectiveClean możemy jeszcze zwiększyć efekt rozjaśnienia zębów. Jej twardsze umieszczone centralnie włosie usuwa przebarwienia, a miękkie boczne czyści powierzchnię zęba, nie podrażniając przy tym dziąseł. Badania kliniczne wykazały, że ta specjalistyczna główka zapewnia efekt wybielenia już po 1 tygodniu !

Dodatkowo szczoteczka soniczna pozwoli nam również dłużej utrzymać efekt wybielania, jeśli już zdecydujemy się na wybielanie gabinetowe. Warto jednak wcześniej wypróbować metodę z unikaniem czynników barwiących i odpowiednią pielęgnację jamy ustnej.

 

Rekomendowane ceny szczoteczek Philips Sonicare ProtectiveClean wynoszą:

HX6850/47 - 539,00 zł
HX6851/29 - 539,00 zł
HX6856/17 - 539,00 zł
HX6859/29 - 539,00 zł
HX6870/47 - 679,00 zł
HX6871/47 - 679,00 zł
HX6876/29 - 679,00 zł
HX6877/29 - 679,00 zł

 

Przeczytaj także: