3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (9 głosów)

 

Nie wszyscy remontujący mogą sobie pozwolić na drogie lodówki. Na szczęście, w cenie do 2000 zł również znajdziemy sporo praktycznych oraz dobrze prezentujących się modeli wiodących producentów. Zobaczmy, na co możemy liczyć wśród tych najpopularniejszych.

 

 

1. Samsung RB31FERNDBC

 

lod1

 

Numer jeden na naszej liście znajdziemy w sklepach już od 1533 zł. Jest to opcja przeznaczona dla fanów czarnych chłodziarek. Model RB31FERNDBC posiada klasę A+, a producent mocno podkreśla oszczędność energii oraz cichą pracę. Zwolenników wygody powinno zainteresować innowacyjne zagospodarowanie przestrzeni w postaci wysuwanej półeczki, która ma za zadanie ułatwić dotarcie do produktów znajdujących się w tylnej części lodówki, bez ryzyka, że coś po drodze uszkodzimy czy stłuczemy (tudzież wsadzimy palucha np. w galaretkę, chociaż to akurat może posiadać przyjemne strony). Dodać do tego funkcję No Frost, oświetlenie LED oraz alarm otwieranych drzwi i robi nam się naprawdę konkretny zestaw ciekawych opcji w bardzo przystępnej cenie.

 

2. Samsung RB37J5000SA

 

lod2

 

Podobna półka cenowa, co model znajdujący się miejsce powyżej - Samsung RB37J5000SA kupimy najtaniej za 1599 zł. Chłodziarka posiada też sporo podobnych funkcji, podstawowa różnica tkwi w designie, tym razem bowiem mamy do czynienia z kolorem metalowo-grafitowym. Różni się także gabarytami, lodówka ta mierzy bowiem 2 metry wysokości. Na uwagę zasługuje technologia Space Max, która ma za zadanie zagospodarować przestrzeń z maksymalną wydajnością. Głównie zwiększając pojemność wnętrza o 50 litrów dzięki zastosowaniu wyjątkowo cienkich ścianek. Warto także wspomnieć o szufladzie Fresh Zone, przeznaczonej do przechowywania mięsa i ryb. Poza tym, możemy liczyć na takie udogodnienia, jak No Frost, oświetlenie LED czy alarm otwartych drzwi. Model w klasie A+.

 

3. Samsung RB31FERNCSA

 

lod3

 

Kolejny Samsung na liście, tym razem model w klasie energetycznej A++, który kupimy od kwoty 1685 zł. Mierząca 185 cm, metalowo-grafitowa lodówka wyróżnia się strefą CoolSelect, która umożliwia wybranie optymalnej temperatury do przechowywania warzyw i mięs (odpowiednio: 3 oraz 0 stopni Celsjusza). Do tego dochodzi szereg dodatkowych udogodnień, jak specjalny koszyk na przyprawy, szuflada zamrażarki z pełnym wysuwem, czy też półka umożliwiająca łatwy dostęp do produktów znajdujących się w tylnej części lodówki. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli Samsunga, tutaj również możemy liczyć na technologię No Frost.

 

4. Samsung RB31FERNBSA

 

lod4

 

Przechodzimy na nieco wyższy pułap cenowy, zbliżając się niebezpiecznie blisko ustalonej granicy, ponieważ model RB31FERNBSA kupimy najtaniej za 1998 zł. Ale obiecujemy, że to już ostatni Samsung na liście. Co wyróżnia ten model? Przede wszystkim, klasa energetyczna A+++. Poza tym, posiada podobne udogodnienia do pozostałych omawianych modeli, czyli dodatkowe półki, pojemniki, wysuwana szuflada. Oczywiście, obowiązkowo także No Frost.

 

5. AMICA FK239.3X

 

lod5

 

Jeden z tańszych modeli w rankingu, bo lodówkę Amica kupimy nawet za 911 zł. Chłodziarka FK239.3X ma liczne zalety. Przede wszystkim, jest to rozwiązanie dla osób posiadających mniej przestrzeni i mniejsze potrzeby. Model ten mierzy bowiem zaledwie 150 cm wysokości. Wszystko to w gustownym kolorze Inox i klasie A+. Dodatkowo, lodówka posiada funkcję automatycznego odszraniania oraz wyróżnia się niskim poziomem hałasu. Na uwagę zasługują również trzy szuflady w zamrażarce.

 

6. Indesit LR6 S1 S

 

lod6

 

Kolejny z tańszych modeli, który kupimy w cenie poniżej 900 zł. Wprawdzie nie możemy tutaj liczyć na takie udogodnienia, jak No Frost, jednak jako rozwiązanie budżetowe, chłodziarka Indesit może okazać się dobrym rozwiązaniem, spełnia bowiem podstawowe wymagania: klasa A+, pojemnik na warzywa, balkoniki w drzwiach czy też specjalna półka na butelki. Lodówka mierzy prawie 160 cm wysokości i posiada oświetlenie LED.

 

7. Bosch KGN39KL35

 

lod7

 

Wskakujemy półeczkę wyżej, bowiem chłodziarka Bosch to jeden z droższych modeli na liście, zapłacimy za niego w granicach 2000 zł. Dwumetrowa lodówka posiada klasę A++ i funkcję No Frost. Możemy liczyć także na szereg ciekawych dodatków, w tym utrzymujące stałą temperaturę czujniki FreshSense, wywołujący równomierny ruch zimnego powietrza na wszystkich poziomach system MultiAirFlow, chroniąca zamrożone produkty przed rozmrożeniem po włożeniu nowych produktów funkcja SuperFreezing czy też możliwość szybszego schładzania świeżo zakupionych produktów dzięki opcji SuperCooling. Warto wspomnieć także o airfreshFilter, który zadba o zapach wewnątrz lodówki.

 

8. AMICA FK299.2FTZXAA

 

lod8

 

Drugi na liście model Amica kupimy za 1798 zł. W zamian dostajemy klasę energetyczną A++, specjalną strefę Fresh Zone z niższą temperaturą do przechowywania specjalnych produktów oraz możliwość przechowywania dużej ilości produktów dzięki sporej pojemności oraz funkcji Super Chłodzenie. Warto wspomnieć także o specjalnym pojemniku na warzywa i owoce. Lodówka mierzy 180 cm wysokości, jest w kolorze Inox, posiada system No Frost oraz oświetlenie LED.

 

9. AMICA FK299.2FTZX

 

lod9

 

Pozostajemy przy Amice, kolejny model jest jednak nieco tańszy, bo znajdziemy go w cenie od 1548 zł. W tym przypadku, możemy liczyć na bardzo podobne cechy, jak w chłodziarce znajdującej się miejsce wyżej. No Frost, specjalne strefy i pojemniki, nawet wysokość i kolor się zgadzają. Główna różnica? Otóż chłodziarka FK299.2FTZX posiada klasę energetyczną A+, zatem zapłacimy nieco mniej, ale również mniej zaoszczędzimy na energii.

 

10. Bosch KGV36KL32

 

lod10

 

Ranking zamyka lodówka Bosch. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż za cenę poniżej 1400 zł dostajemy model w klasie energetycznej A++. Poza tym, dostajemy takie funkcje, jak automatyczne odszranianie, elektroniczną regulację temperatury czy też kalendarz, który pomoże ustalić optymalny czas przechowywania poszczególnych grup żywności. Uwagę przyciąga także funkcja LowFrost, która dzięki ograniczeniu osiadania szronu w zamrażarce, zmniejsza zużycie energii, sprawiając, że rozmrażanie jest niezbędne tylko sporadycznie.

Przeczytaj także: