4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (1 głos)

Odkurzacz to niezbędny element praktycznie każdego gospodarstwa domowego. Na rynku znajduje się jednak mnóstwo modeli zarówno tradycyjnych, jak i bezprzewodowych, w związku z czym wybór odpowiedniego urządzenia może nie być prostym zadaniem. W podjęciu decyzji niewątpliwie przyda się zatem dodatkowa pomoc w postaci rankingu najpopularniejszych odkurzaczy.

W rankingu prezentujemy dziesięc modeli odkurzaczy, wraz ze zdjęciami, krótkimi opisami najważniejszych funkcji czy technologii oraz cenami (które w międzyczasie mogą naturalnie ulegać zmianom). Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zestawieniem.

 

1.

 odkurzacz 1

Odkurzacz Zelmer Jupiter ZVC425HT

 

Ranking otwiera model Zelmera,  który posłuży nam zarówno do czyszczenia podłóg jak i dywanów. Odkurzacz posiada antyalergiczny filtr HEPA oraz 4-litrową pojemność worka. Doskonale rozwiązanie dla osób, w mieszkaniach których większość powierzchni zajmują podłogi. Na uwagę zasługuje specjalna turboszczotka, która pomoże pozbyć się sierści z dywanów. Odkurzacz kupimy w cenie od 348 zł.

 

2.

 odkurzacz 2

 Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST

 

Kolejny odkurzacz Zelmera to rozwiązanie dla użytkowników ceniących lekkie i kompaktowe urządzenia. Elastyczny wąż oraz 9-metrowy zasięg kabla sprawiają, że model Odyssey ZVC305ST jest wyjątkowo zwrotny. Warto również wspomnieć o sporej mocy silnika - 890 W. Odkurzacz Zelmer to także dobre rozwiązanie dla alergików za sprawą filtra EPA E11. Cena: od 268 zł.

 

3.

 odkurzacz 3

 Odkurzacz Zelmer Aquos 829.0 ST

 

Uniwersalny odkurzacz Aquos 829.0 ST posiada podobne zalety co model znajdujący się pozycję wyżej, oferując jednocześnie dodatkowe funkcjonalności. Przede wszystkim może pracować w dwóch trybach: bezworkowym z filtrem wodnym oraz workowym. Poza tym wyróżnia się bardzo dużą mocą silnika (1600 W). Odkurzacz wyposażony jest w podwójny system filtracji powietrza (zmywalny filtr HEPA H10), który zatrzymuje nawet 99,95% zanieczyszczeń. Model Zelmera kupimy w cenie w granicach 400 zł.

 

4.

 odkurzacz 4

Odkurzacz Bissell Crosswave 17132

 

Tym razem rozwiązanie dla posiadaczy głębszych portfeli - model Bissell to wydatek rzędu 1300 zł. W zamian otrzymamy jednak bardzo ciekawe funkcjonalności, jak możliwość zbierania płynów czy też odkurzanie do pojemnika z wodą, co umożliwia późniejsze wylanie nieczystości do muszli klozetowej oraz korzystnie wpływa na czystość powietrza.

 

5.

 odkurzacz 5

Odkurzacz Zelmer CITO ONE ZVC015ZQ

 

Wracamy na niższy pułap cenowy, gdzie znajduje się bezprzewodowy odkurzacz Zelmer, dostępny w cenie 209 zł. Wyposażony w zmywalny filtr EPA E10 model CITO ONE zapewni 19 minut ciągłej pracy, a ponowne naładowanie go zajmie nam 5 godzin. Oczywiście, możemy liczyć na wskaźnik naładowania baterii. Odkurzacz posiada składaną rączkę, co ułatwia jego przechowywanie.

 

6.

 odkurzacz 6

Odkurzacz Dyson V8 Absolute

 

Czas przejść do najdroższego modelu na naszej liście. Dyson V8 Absolute znajdziemy w cenie ok. 2300 zł. Pionowy odkurzacz bezprzewodowy pozwala aż na 40 minut pracy bez konieczności ładowania. Posiada cyfrowy silnik o zwiększonej mocy ssania oraz filtr HEPA. Kompaktowa konstrukcja ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, natomiast uniwersalna szczotka sprawdzi się zarówno przy odkurzaniu dywanów, jak i podłóg.

 

7.

 odkurzacz 7

Odkurzacz Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01

 

Pierwszy w rankingu model Philipsa - kupimy go w cenie powyżej 600 zł. Poręczny, bezprzewodowy odkurzacz zapewni 40 minut ciągłej pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany odkurzacz ręczny, który pomoże w docieraniu do trudno dostępnych miejsc lub zbierania drobnych zanieczyszczeń, do których niepotrzebne będzie wykorzystanie dużego urządzenia. Model PowerPro Duo wyposażony jest w turboszczotkę służącą do usuwania sierści.

 

8.

 odkurzacz 8

Odkurzacz Bosch MOVE 2in1 BBHMOVE6N

 

Kolejny bezprzewodowy odkurzacz w rankingu kupimy już za ok. 360 zł. Model Boscha to urządzenie dwa w jednym, ponieważ może być wykorzystany zarówno jako odkurzacz ręczny, jak i pionowy. Posiada dwa stopnie mocy oraz czas pracy 36 minut. Na uwagę zasługuje niklowo-metalowo-wodorowy akumulator, przyjazny dla środowiska. Odkurzacz Bosch jest łatwy w przechowywaniu, ponieważ utrzymuje pion nawet ze złożonym uchwytem.

 

9.

 odkurzacz 9

Odkurzacz Philips PerformerPro FC9197/91


Wracamy do tradycyjnych odkurzaczy. Model Philipsa posiada wydajny silnik oraz technologię AirflowMax, co zapewnia dużą moc ssania, nawet w miarę napełniania worka. Warta uwagi jest także nasadka TriActiveMax 3 w 1, która maksymalizuje skuteczność zbierania kurzu. Odkurzacz wyposażony jest w filtr HEPA13 oraz uszczelnianie AirSeal, o ochronę przed kurzem oraz czyste powietrze nie musimy się więc martwić. Spory, bo 11-metrowy zasięg pozwala na odkurzanie dużych powierzchni bez konieczności przełączania wtyczki. Model Philips PerformerPro kupimy w cenie od 639 zł.
 

10.

 odkurzacz 10

Odkurzacz Electrolux EUS8ALRGY


Ranking zamyka cichy odkurzacz marki Electrolux. Dzięki technologii Silent Zen System możemy sprzątać nie przeszkadzając innym. Wart uwagi jest specjalny, antyzapachowy worek na kurz, który pochłania nieprzyjemne zapachy. Model przystosowany zarówno do odkurzania twardych podłóg, jak i usuwania sierści z tkanin czy obić mebli. Dzięki systemowi Motion Control, dogodnie przemieszcza się go między pomieszczeniami. Odkurzacz znajdziemy na rynku za cenę co najmniej 889 zł.

Przeczytaj także: