5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

Piekarnik to niezbędne urządzenie praktycznie w każdym domu. Jednak zakup konkretnego modelu zależy w dużej mierze od potrzeb gospodarza - innych funkcjonalności poszukiwał będzie szef domowej kuchni wieloletniej rodziny, innych zechce zabiegany singiel. Różne bywają także możliwości finansowe. Niemniej każdy w ramach swoich preferencji chciałby dokonać optymalnego wyboru, jednak bogatość rynkowej oferty decyzji nie ułatwia. Ułatwić sprawę za to może ranking top 10 najpopularniejszych piekarników.

 

Ranking top 10 najpopularniejszych piekarników to zestawienie zawierające opis podstawowych funkcjonalności poszczególnych modeli, półki cenowe, na jakich się znajdują oraz zdjęcia. Zapraszamy przeczytania pełnego rankingu. Miłej lektury (oraz - miejmy nadzieję - udanych zakupów)!

 

1.

 piekarnik samsung bq1vd6t131

Piekarnik Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

 

Innowacyjny piekarnik Samsung to urządzenie 2 w 1, ponieważ pozwala przygotować dwa dania jednocześnie dzięki specjalnemu separatorowi, który dzieli wnętrze na dwie osobne komory. Co ważne, każde z dań piecze się z osobną regulacją temperatury oraz czasu, zaś ich aromaty nie ulegają mieszaniu. Warto wspomnieć o technologiach Steam Twin (która umożliwia przygotowanie potraw na parze) oraz Steam Add (nawilżającej potrawy podczas pieczenia). Elegancki i funkcjonalny piekarnik kupimy w cenie w granicach 2200 zł.

 

2.

 piekarnik bosch hba43s360e

 Piekarnik Bosch HBA43S360E

 

Rozwiązanie dla osób z mniejszym budżetem - model Boscha znajdziemy już za około 1250 zł. Elegancki piekarnik posiada czarny front ze szkła, chowane pokrętła oraz kolorowy wyświetlacz. Możemy wybierać spośród 8 rodzajów grzania, wliczając w to Termoobieg 3D Plus, innowacyjne rozwiązanie, które pozwala piec na trzech poziomach jednocześnie. Piekarnik jest łatwy w czyszczeniu dzięki powłoce GranitEmail oraz systemowi czyszczenia EcoClean, a także bezpieczny w użytkowaniu.

 

3.

 piekarnik bosch hbg36t650

 Piekarnik Bosch HBG 36T650

 

Kolejny piekarnik Boscha znajduje się na podobnej półce cenowej (najtaniej kupimy go w granicach 1330 zł). W porównaniu do swojego poprzednika w rankingu top 10 najpopularniejszych piekarników, model HBG 36T650 posiada 10 rodzajów programów pieczenia. Dzięki funkcji podtrzymywania ciepła nie musimy się przejmować, jeśli z jakiegoś powodu zajdzie potrzeba wstrzymania się z podaniem obiadu. Warto również wspomnieć, że piekarnik posiada klasę energetyczną A+.

 

4.

 piekarnik bosch hbg633nb1

Piekarnik BOSCH HBG633NB1

 

Trzeci z kolei model Boscha w rankingu top 10 najpopularniejszych piekarników. Tym razem z nieco wyższej półki cenowej (ok. 1900 zł). Jeśli kogoś nie satysfakcjonuje Termoobieg 3D,  to tutaj znajdzie opcję 4D, która zapewnia rozprowadzenie gorącego powietrza na każdym poziomie piekarnika. Urządzenie wyróżnia czarny szklany front, jest także łatwe do utrzymania w czystości za sprawą absorbującej tłuszcz powłoki, która znajdujące się na tylnej ściance. Model Boscha posiada klasę energetyczną A+.

 

5.

 piekarnik samsung nv70h5787cb

Piekarnik Samsung Dual Cook NV70H5787CB

 

Drugi w rankingu top 10 najpopularniejszych piekarników model Samsunga z technologią Dual Cook. Oszczędny oraz wydajny piekarnik umożliwia korzystanie tylko z jednej komory, jeśli zajdzie taka potrzeba, bez konieczności wykorzystywania pełnej pojemności, który w tym przypadku jest niemała - 70 litrów sprawia, że możemy jednocześnie upiec naprawdę sporo. Samsung dodatkowo zapewnił 40 przepisów na różne potrawy. Pełną listę znajdziemy w menu piekarnika. Urządzenie kupimy za cenę w granicach 2000 zł.

 

6.

 piekarnik electrolux eeb4231pox

Piekarnik Electrolux EEB4231POX

 

Budżetowy piekarnik Electrolux kupimy już za 799 zł. W tej cenie możemy liczyć na pojemność w rozmiarze XXL oraz wyjątkowo dużą blachę. Spore urządzenie wymaga adekwatnego obiegu powietrza. Zapewnia go duży wentylator, dzięki któremu upieczemy potrawę niezależnie od miejsca w piekarniku. Wyjmowalne drzwi oraz szklany panel ułatwiają czyszczenie, zaś drabinki Easy Entry pomagają łatwo wkładać i wyjmować blachy.

 

7.

 piekarnik beko bie24301b

Piekarnik BEKO BIE 24301B

 

Pierwszy na liście model Beko to kolejne z tańszych rozwiązań w rankingu top 10 najpopularniejszych piekarników. Jego cena oscyluje wokół 750 zł. Urządzenie posiada drzwi z pełnego szkła - zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz - co bardzo ułatwia utrzymanie go w czystości. Do tego dochodzi funkcja czyszczenia parowego, pomocna w pozbywaniu się uporczywych zabrudzeń czy tłustych plam oraz emalia pokrywająca wnętrze piekarnika. Plusem modelu Beko jest także łatwość podłączenia za sprawą kabla z wtyczką 230V.

 

8.

 piekarnik whirlpool akp407ix

Piekarnik Whirlpool AKP 407 IX

 

Schodzimy kolejny stopień niżej jeśli chodzi o cenę - model Whirlpoola to wydatek rzędu 700 zł. Kompaktowy piekarnik (pojemność 56 litrów) posiada osiem różnych funkcji, klasę energetyczną A oraz automatyczne programy, które ułatwią obsługę. Urządzenie posiada także zaawansowane opcje czyszczenia.

 

9.

 piekarnik amica eb7541b fusion

Piekarnik Amica EB7541B FUSION


Praktyczny piekarnik marki Amica zapewnia łatwe czyszczenie dzięki emalii Easy Clean oraz bezpieczeństwo w użytkowaniu za sprawą chłodnego frontu. Urządzenie zapewnia równomierne pieczenie, posiada również 10 funkcji ułatwiających obsługę. Warto wspomnieć o programatorze sensorowym Ts, który pozwoli m.in. na opóźnienie startu czy ustawienie czasu działania. Piekarnik Amica kupimy za cenę w granicach 900-1000 zł.
 

10.

 piekarnik samsung nv66m3531bb

Piekarnik Samsung Dual Cook NV66M3531BB


Kolejny - trzeci - z serii piekarników Samsung Dual Cook zamyka ranking top 10 najpopularniejszych piekarników. Model NV66M3531BB to wydatek rzędu 1400-1500 zł. O dwóch komorach pisaliśmy przy okazji poprzednich urządzeń z tej serii, warto jednak wspomnieć o programie Steam Clean, który rozmiękcza zabrudzenia za sprawą pary wodnej, co znacząco ułatwia utrzymanie piekarnika w czystości. Dodatkowej apetyczności przyrządzanym potrawom doda z kolei tryb Pro-Roasting.

Przeczytaj także: