4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.25 (2 głosów)

 

Zmywarka to olbrzymie ułatwienie w codziennych pracach w kuchni. Zwłaszcza dla osób, które wyjątkowo nie lubią tradycyjnego mycia naczyń. Wybór odpowiedniego modelu może być jednak trudnym zadaniem, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rozwiązań renomowanych producentów. W podjęciu decyzji pomocny może okazać się ranking dziesięciu najpopularniejszych zmywarek.

 

 

W rankingu prezentujemy dziesięc modeli zmywarek, wraz ze zdjęciami, krótkimi opisami najważniejszych funkcji, programów czy technologii oraz cenami (które w międzyczasie mogą oczywiście ulegać zmianom). Zapraszamy do zapoznania się z kompletną listą.

 

1.

zmywarka 1

BOSCH SPS53E18EU

 

Listę otwiera zmywarka marki Bosch. Model SPS 53E18 EU oferuje pojemność 9 kpl., zużycie wody 9,5 l/cykl i klasę energetyczną A+. Do tego mamy multum technologii oraz dodatkowych funkcji, wśród których warto wymienić m.in. ActiveWater zapewniającą oszczędność wody i energii, system DuoPower, pozwalający dotrzeć do każdego zakamarka, nie pomijając żadnego naczynia, czy też dwa razy szybsze mycie dzięki VarioSpeed. Do tego mamy programy myjące w różnych temperaturach oraz sporo udogodnień jak sensor załadunku, możliwość ustawienia czasu rozpoczęcia pracy zmywarki, jak również czytelny wyświetlacz. Zmywarkę kupimy od 1111 zł.

 

2.

 zmywarka 2

 BEKO DFS05011W

 

Zmywarka Beko posiada pojemność na 10 kompletów naczyń, szerokość 44,8 cm oraz 5 programów zmywania. Do tego najwyższa klasa efektywności suszenia A, jak również klasa energetyczna A+. Model DFS05011W ma także do zaoferowania system Water Safe, który chroni przed wyciekiem wody i zalaniem pomieszczenia. Warto również wspomnieć o technologii Hot Air Drying, zwiększającej naturalną wentylację dzięki wydostającemu się dodatkowym kanałem gorącemu powietrzu. Zmywarka dostępna już od 949 zł.

 

3.

 zmywarka 3

 BOSCH SPS53M88EU

 

Nieco droższy model (zapłacimy najtaniej 1408 zł) zapewnia klasę energetyczną A++. W porównaniu ze zmywarką Boscha z pierwszej pozycji na liście, posiada funkcję VarioSpeed Plus, która oferuje nie dwu, ale trzykrotne skrócenie czasu zmywania. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowo łatwy załadunek, jaki zapewniają kosze VarioFlex. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość mycia w jednym cyklu jednocześnie garnków z np. delikatną porcelaną.

 

4.

 zmywarka 4

HOTPOINT-ARISTON LFF 8M121 CX EU

 

Model w klasie energetycznej A++, wyróżniający się pojemnością 14 kpl. Kupimy go w cenie od 1349 zł. Zmywarka wyposażona w silnik Flexipower, który cechuje się wyjątkową wydajnością oraz oszczędnością energii, automatycznie dostosowując prędkość działania i ciśnienie wody do poziomu zabrudzenia naczyń. Dodatkowym udogodnieniem jest technologia Zone Wash, która pozwala skierować całą moc zmywania na jeden z dwóch koszy. Model Hotpoint-Ariston wyróżnia się także bardzo cichą pracą (poziom głośności 41 dB).

 

5.

 zmywarka 5

BEKO DFS05011X

 

Kolejny na liście model Beko posiada podobne cechy, co numer 2 w naszym rankingu. Na uwagę zasługuje program Mini 30, dzięki któremu umyjemy lekko zabrudzone naczynia lub szkło, nie marnując niepotrzebnie czasu i energii. Czas oszczędzimy także za sprawą funkcji pamięci, która pozwala zapamiętać ostatnio używane programy i wywołać je następnie jednym przyciskiem. Cena zmywarki: od 1011,15 zł.

 

6.

 zmywarka 6

BOSCH SMS46MI05E

 

Wchodzimy na nieco wyższą półkę cenową, bowiem zmywarkę Bosch kupimy nie taniej niż za 1788 zł. Na co możemy liczyć za tę cenę? Przede wszystkim, na klasę energetyczną A++ i sporą pojemność (13 kpl.). Do tego dochodzą liczne funkcjonalności optymalizujące proces zmywania, jak dostosowanie zużycia wody do ilości naczyń lub stopnia oraz rodzaju zabrudzenia. Zmywarka jest dobrze przystosowana do czyszczenia szkła, dzięki specjalnemu programowi oraz technologii regulacji stopnia twardości wody.

 

7.

 zmywarka 7

BOSCH SMS 50D48EU

 

Kolejny Bosch w rankingu, tym razem w bardziej przystępnej cenie (od 1148 zł). Możemy tutaj liczyć na wszystkie podstawowe funkcje i programy typowe dla tego producenta, w tym: technologia ActiveWater, energooszczędny oraz cichy silnik EcoSilence Drive, szybkie zmywanie dzięki VarioSpeed czy też czujnik AquaSensor. Wszystko to ma na celu optymalizację zużycia energii przy zachowaniu pożądanych efektów zmywania. Model w klasie A+, pomieści 12 kompletów naczyń.

 

8.

 zmywarki 8

BOSCH SMS46GI04E

 

Znów Bosch, tym razem w klasie energetycznej A++, już od 1485 zł. Posiada podobne funkcjonalności co pozostałe modele tego producenta w rankingu, wliczając w to program oraz technologię przeznaczone do zmywania i ochrony szkła, czy też nawet 66% szybsze zmywanie dzięki VarioSpeed Plus. Zabezpieczenie przed zalaniem zapewnia system AquaStop.

 

9.

 zmywarka 9

WHIRLPOOL WFO3C236X


Model Whirlpoola oferuje klasę energetyczną A++ i pomieści aż 14 kompletów naczyń. Na uwagę zasługuje system Szósty Zmysł, który za sprawą specjalnych czujników, rozpoznaje stopień zabrudzenia naczyń, dostosowując do niego ciśnienie wody, co optymalizuje jej zużycie. Do tego dochodzi zabezpieczenie przed zalaniem oraz funkcja Multizone, czyli zmywanie strefowe. Zmywarkę znajdziemy na rynku w cenie od 1395 zł.
 

10.

 zmywarka 10

AMICA ZWM 426IES


Zmywarkę Amica kupimy w cenie od 1246,99 zł. W zamian dostajemy klasę energetyczną A++, 6 programów prania i pojemność 10 kpl. System Up&Down pozwoli na łatwą regulację wysokości górnego kosza, zaś specjalne wskaźniki poinformują nas, jeśli zabraknie soli regeneracyjnej bądź nabłyszczacza. Do tego dochodzi intensywny program, który pomoże umyć wyjątkowo zabrudzone naczynia, jak np. przypalone garnki, dzięki zwiększonej dawce detergentów oraz maksymalnej temperaturze zmywania.

Przeczytaj także: