1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

W ostatnich tygodniach smog o wysokim stężeniu występuje w kilku miastach w Polsce i nie wygląda na to, aby miał szybko odpuścić. Dowiedz się, jak w tym okresie zadbać o powietrze w domu za pomocą takich urządzeń jak np. odkurzaczy BORA polskiej firmy MPM.

 

Największe skutki smogu odczuwamy jesienią i zimą. To właśnie wtedy do wyziewów spalin i pyłów transportu publicznego, komunikacji miejskiej i fabryk dołączają zanieczyszczenia, wszystkich tych, którzy ogrzewają swoje domy węglem, drewnem lub nieodpowiednim materiałami. Eksperci radzą, aby w czasie wysokiego stężenia zanieczyszczeń w powietrzu zrezygnować ze spacerów i pozostać w domu, w którym całkowity zakaz otwierania okien czy uszczelnienie wentylacji jest nie tylko niemożliwy, ale i niewskazany. Oprócz inwestycji w przydomowe rośliny i kwiaty doniczkowe, które są naturalnym filtrem atmosfery, warto także przyjrzeć się produktom filtrującym powietrze we wnętrzach.

 

 

 

BORA vs. SMOG

 

Wybór specjalnych urządzeń do filtracji alergenów, bakterii i wirusów w powietrzu jest bardzo duży. Profesjonalne oczyszczacze wahają się od ok. 500 do nawet 15 tysięcy złotych. Różnica w cenie wynika z zastosowania różnych filtrów i wyposażenia w dodatkowe funkcje (np. jonizacja). Natomiast na rynku AGD znaleźć można także inne rozwiązania, które równie skutecznie zapewnią czystsze powietrze w domu, jednocześnie nie rujnując domowego budżetu. Odkurzacze BORA firmy MPM, w cenie od 470 złotych, łączą w sobie funkcje odkurzania powierzchni z oczyszczaniem powietrza w całym pomieszczeniu. Wyposażone w filtr wodny, filtr HEPA i podwójny dyfuzor (opatentowana technologia DWS) urządzenia precyzyjnie eliminują kurz i roztocza zarówno z odkurzanej powierzchni, jak i otoczenia, z ogromną mocą topiąc je w wodzie. Wydmuchiwane na zewnątrz powietrze przez odkurzacz BORA jest czyste i ma optymalną wilgotność. „W zasadzie rolę głównego filtra pełni woda, czyli najgęstszy filtr jaki można sobie wyobrazić. Jest to doskonały sposób na oczyszczanie domowego powietrza szczególnie obecnie, kiedy poziom zanieczyszczeń w powietrzu jest alarmująco wysoki.” – mówi Konrad Krasnodębski, Dyrektor Marketingu firmy MPM agd S.A.. Odkurzacze BORA nie potrzebują worków czy filtrów wymienialnych, co przekłada się na zauważalną oszczędność w eksploatacji. Ponadto, system bezworkowy zapewnia stałą, niezmienną moc odkurzacza 2400 W, która nie zależy od poziomu zapełnienia worka jak w przypadku odkurzaczy tradycyjnych. Pracę ułatwia także komplet dodatkowego wyposażenia. Oprócz użytecznych akcesoriów w postaci końcówek sprzątających zestaw zawiera naturalne olejki zapachowe, które po wlaniu do odkurzacza uwalniają delikatną, ładną woń.

 

odkurzacz bora zielony

 

 

„Filtr HEPA, skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w domowym powietrzu. Jego połączenie z filtrem wodnym odkurzaczy BORA zapewnia również komfort oddychania dla osób szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenia, w tym osób uczulonych na roztocza kurzu domowego.” – dodaje Konrad Krasnodębski.

 

odkurzacz bora akcesoria

 

Więcej na temat odkurzaczy BORA oraz ich poszczególnych modeli znajduje się na stronie internetowej http://ekobora.pl/ lub http://mpm.pl/.

Przeczytaj także: