4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (2 głosów)
 
Okapy do zabudowy cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego - posiadają liczne zalety, są praktyczne oraz wpisują się w aktualne trendy aranżacji kuchni. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, musimy odpowiednio dopasować szafkę pod okap kuchenny, w czym niezwykle pomocna okazać się może nowość na rynku - dedykowany konfigurator przygotowany z myślą o urządzeniach marki Globalo.

 

Okapy do zabudowy - sposób na małą kuchnię

 
Nieprzyjemne zapachy, para wodna czy też różne zanieczyszczenia powstające w trakcie gotowania potrafią uprzykrzyć życie domownikom. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku popularnych ostatnimi czasy rozwiązań, jak kuchnia otwarta na salon. Okap rozwiązuje ów problem, pełniąc przy tym inne funkcje (może służyć na przykład jako dodatkowe źródło światła).
Okap kuchenny do zabudowy loteo 60 2 black globalo 3
Duże gabarytowo okapy (kominowe, wyspowe) niekoniecznie sprawdzą się jednak we wszystkich mieszkaniach lub po prostu nie każdemu taki element wnętrza musi odpowiadać. Zwłaszcza jeśli dysponuje się niewielką kuchnią, w której każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. Na szczęście w takich sytuacjach mamy alternatywną opcję, w sam raz dla posiadaczy niewielkich kuchni ceniących praktyczne rozwiązania oraz minimalistyczny wystrój: okapy do zabudowy.
 
Są to urządzenia zajmujące stosunkowo niewiele miejsca (najpopularniejsze modele mierzą 60 cm szerokości), a przy tym stanowiące spójny element wnętrza dzięki szafce, która im towarzyszy (stąd często nazywa się je okapami podszafkowymi).
 
Tu jednak pojawia się pewien problem. Wszak niezbędnym elementem aranżacji kuchni w tym przypadku jest dopasowanie odpowiedniej szafki do wybranego okapu, co może okazać się zadaniem cokolwiek uciążliwym.
 
szafka na okap podszafkowy do zabudowy globalo lofetti 60 inox 1 szafki

Szafka pod okap kuchenny - skorzystaj z konfiguratora

 
Naprzeciw wszystkim posiadaczom małych kuchni wychodzi polski producent okapów Globalo, proponując użytkownikom swych urządzeń nowatorskie rozwiązanie w postaci okapu w zestawie z szafką oraz udostępniając specjalne internetowe konfiguratory. Dzięki temu rozwiązaniu, dobranie szafki pod okap kuchenny okaże się nie tylko banalnie proste, ale także bardzo przyjemne.
 
Konfigurator pozwala nam bowiem w niezwykle przejrzysty oraz intuicyjny sposób nie tylko dobrać szafkę idealnie dopasowaną do okapu, ale także w dowolny sposób ją zaprojektować, wybierając z szerokiego spektrum aranżacyjnych możliwości.
 
szafka do okapu globalo loteo konfigurator
 
Dobierając szafkę pod okap kuchenny przy użyciu konfiguratora określamy wymiary, wybieramy materiały oraz kolory, zaś wszystkie naniesione przez nas zmiany aktualizowane są na bieżąco w postaci wizualizacji. Nieodłączny element tego procesu stanowi również dopasowanie akcesoriów montażowych. Przy okazji pragniemy uspokoić wszystkich obawiających się skomplikowanej konstrukcji - w praktyce montaż jest bardzo prosty. A jeśli nawet pojawią się problemy to zawsze możemy wspomóc się instrukcją, którą otrzymamy w zestawie.

Szafka pod okap kuchenny - wybieraj spośród trzech modeli

 
Konfigurator szafek pod okap kuchenny dostępny jest dla trzech popularnych modeli okapów Globalo:

 • Szafka pod okap Lofetti 60.1

  Okap Lofetti dostępny jest w trzech kolorach (biały, czarny, inox), posiada 4-stopniowy zakres prędkości oraz energooszczędne oświetlenie diodowe. Jest także bardzo cichy. Warto również wspomnieć o sterowaniu elektronicznym z wyświetlaczem LED.

  szafka na okap podszafkowy do zabudowy globalo lofetti 60 inox 1

 • Szafka pod okap Insolita 60.1

  Okap Insolita wykonany jest ze stali nierdzewnej inox, w związku z czym świetnie pasuje do kuchni wykonanych właśnie w tym kolorze. Sterowany za pomocą przycisków push button, posiada 3-stopniowy zakres prędkości, wyróżnia się stosunkowo niewysoką ceną oraz cichą pracą.

  Okap na okap do zabudowy podszafkowy Globalo Insolita 60

 • Szafka pod okap Loteo 60.2 oraz 60.2 Plus

  Wykonany ze szkła hartowanego oraz stali lakierowanej okap Loteo cechuje się 4-stopniowym zakresem prędkości, energooszczędnym oświetleniem w postaci paska LED oraz sterowaniem dotykowym. Ciekawym dodatkiem jest możliwość sterowania pilotem. Podobnie jak pozostałe modele, okap Loteo wyróżnia niski poziom hałasu.

  szafka na okap do zabudowy globalo loteo

W duecie raźniej

 
Zakup okapu w zestawie z szafką to rozwiązanie praktyczne i wygodne, zaś dedykowany konfigurator pozwoli zaprojektować indywidualną aranżację, która doskonale wpasuje się w wymarzoną przez nas kuchnię. Oczywiście, wszystko to mając na uwadze aspekty praktyczne - wydajną, cichą pracę oraz dodatkowe funkcje okapów Globalo. Krótko mówiąc, dobór szafki pod okap kuchenny może okazać się zadaniem prostym i przyjemnym jednocześnie.
 

Przeczytaj także: