5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)


Deska do prasowania to nieodłączny element żelazka. Niby można prasować bez niej, ale nie jest to komfortowe zajecie. Dobra, wygodna deska potrafi bardzo ułatwić tę czynność.

Przez kilka lat posługiwałam się małą, kupioną za 10 zł deską do prasowania z dyskontu, ale powiem szczerze, mimo iż ciągle była w dobrym stanie, jej użytkowanie doprowadzało mnie do szału, głównie za sprawą małej powierzchni i braku miejsca na odłożenie żelazka. Przyszedł wiec czas na nowy zakup. Początkowo wydawało mi się, że koszt prawie 90 zł za deskę do prasowania to jakiś absurd, jednak szybko przekonałam się, że warto.

Jaką deskę do prasowania wybrać? Ja postawiłam na deskę Vileda Smart, którą kupiłam podczas zakupów w Lidlu (obecnie znów dostępna).

 

deska do prasowania

 

Wygląd i budowa


Deska Vileda bardzo łatwo się rozkłada i składa za pomocą specjalnej rączki. Wysokość jest regulowana ( max.95cm). Ma sporą powierzchnię do prasowania, zbudowaną ze stalowej nierdzewnej siatki, przepuszczającą parę. Wymiary blatu to 114x34.Oryginalny pokrowiec jest w pięknym różowym kolorze, można go bez problemu uprać lub wymienić na inny. Ma wbudowaną stabilną podstawkę pod żelazko. Deskę po złożeniu można łatwo przechowywać w szafie lub innym miejscu. Deska nie posiada przyłącza elektrycznego, ale dla mnie nie jest to problemem, ponieważ zawsze prasuje w miejscu, w którym mam dostęp do prądu.

 

podstawka pod zelazko

pokrowiec na deske

 

uchwyt do deski

 

 

Deska Vileda czy warto kupić?


Deska do prasowania Vileda to bardzo dobry produkt. Jest bardzo stabilna, łatwo się ją użytkuje. Jest odpowiednich rozmiarów i kształtu, co bardzo ułatwia prasowanie. Dzięki podstawce na żelazko, możemy je w każdej chwili odłożyć, bez zajmowania miejsca na blacie. Metalowy stelaż deski jest odporny na korozje i dobrze przepuszcza parę wodną ( ważne w przypadku prasowania parowego). Deskę mam już kilka miesięcy i moim zdaniem to świetny produkt wart zakupu.

 vileda smart

 

Przeczytaj także: