4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (2 głosów)


Kubek termiczny to nieodłączny element sezonu jesienno- zimowego. Dzięki niemu nasz ulubiony napój szybko nie wystygnie, możemy go również zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie chcemy.
Kubki termiczne można znaleźć w wielu sklepach, w różnych pojemnościach, wzorach i kolorach.


Ostatnio podczas zakupów w Pepco w moje ręce wpadł biało- niebieski kubek z napisami. Kubków był spory wybór, a wszystkie bardzo ładne.

 

kubek z pepco

 

 

Dodatkowo w Biedronce zakupiłam kolejny kubek termiczny, który nie zrobił na mnie już takiego wrażenia estetycznego i bardziej swoim wyglądem przypominał termos, ale uznałam, że jest bardzo dobrze wykonany.

 

kubek z biedronki

 

 

Pierwsze wrażenie i cechy charakterystyczne


Obydwa kubki mają pojemność 400 ml i mają podobny sposób zamykania ( są zakręcane). Od razu rzuciło mi się w oczy to, że kubek z Pepco ciężko się zakręca. Trzeba się postarać, żeby to dobrze zrobić. Kubek z Biedronki zakręca się bez problemu. Kubek z Pepco jest lżejszy i ma bardziej ergonomiczny kształt. Sposób korzystania z kubków jest taki sam, wystarczy nacisnąć przycisk i już możemy pić znajdujący się w środku napój. Przyciski w obu kubkach póki co działają bez zarzutu. Dzięki uszczelkom, obydwa kubki nie przeciekają i nadają się do noszenia w plecaku czy torebce. Obydwa mają antypoślizgowa podstawę. Kubki termiczne służą zarówno do ciepłych jak i zimnych napojów. Nie można ich myć w zmywarce.

 

jaki kubek termiczny

 

 

Jak kubki termiczne sprawdziły się w praktyce?


Test kubków przeprowadzałam w tym samym czasie. Do obydwu wlałam świeżo zaparzoną herbatę.
Po chwili pojawiły się już pierwsze różnice. Kubek z Pepco zrobił się ciepły w przeciwieństwie do kubka z Biedronki. Bez problemu dało się go utrzymać w dłoniach, jednak myślę, że dla niektórych to mógłby być problem.
Po 2 godzinach przyszedł czas na spróbowanie herbaty z obu kubków. Herbata z pierwszego kubka (Pepco) była ciepła, ale nie gorąca, niespodziewanie w drugim kubku okazało się, że znajduje się wrzątek i niestety trochę się oparzyłam.
Po kolejnych 2 godzinach w kubku pierwszym herbata była zaledwie letnia, podczas gdy w drugim kubku napój nadal był bardzo gorący.
Mniej więcej co 2 kolejne godziny sprawdzałam temperaturę w obu kubkach i okazało się, że po 12 godzinach od momentu wlania gorącej herbaty w kubku z Biedronki była ona jeszcze letnia.
Obydwa kubki okazały się szczelne. Kubek z Pepco trudniej się zakręca, jeśli zrobi się to niepoprawnie, będzie przeciekał. Kubek z Biedronki działa bardzo sprawnie.

 

uszczelki niebieskie

uszczelki

 

 

Ile kosztuje kubek termiczny?


Kubek z Pepco kosztował ok. 15 zł
Kubek z Biedronki pierwotnie kosztował ok. 25 zł, jednak ja kupiłam go na wyprzedaży za 15 zł.

 

 

Kubek z Pepco zalety i wady


Zalety

 • Ładny design
 • Ergonomiczny kształt
 • Nie przecieka
 • Niska cena

 

Wady

 • Bardzo krótko utrzymuje ciepło napoju
 • Ciężko się zakręca
 • Nagrzewa się z zewnątrz

 

 

Kubek z Biedronki zalety i wady


Zalety

 • Bardzo długo utrzymuje ciepło napoju
 • Łatwo się zakręca
 • Nie przecieka
 • Nie nagrzewa się z zewnątrz

 

Wady

 • Jak dla mnie średnio wygląda

 

 

Kubek termiczny- który wybrać?


Jeśli zależy nam na jak najdłuższym utrzymaniu wysokiej temperatury napoju polecam Biedronkę.
Ten kubek jest też lepiej wykonany, chociaż wyglądem nie zachwyca. Nie nagrzewa się, działa bez zarzutu. Musimy tylko pamiętać, że naprawdę długo utrzymuje ciepło, więc jeśli chcemy dać go dziecku do szkoły, lub sami nie lubimy zbyt gorących napojów, należy dodać do herbaty trochę zimnej wody, aby uniknąć poparzenia.
Moim zdaniem test wygrywa kubek termiczny z Biedronki.

 

Na koniec podaję jeszcze przepis na pyszną zimowa herbatę w sam raz do zabrania ze sobą w ulubionym kubku termicznym.

 

 

Herbata zimowa


Łyżeczkę herbaty (lub 2 jeśli lubimy mocniejszą) wsypujemy do zaparzacza, do tego dodajemy 3 goździki. Do kubka dodajemy laskę cynamonu, plaster imbiru i zalewamy wszystko wrzątkiem. Po zaparzeniu dodajemy 2 plasterki pomarańczy i szczyptę kardamonu.
Smacznego!!!

 

 

Przeczytaj także: