4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.25 (2 głosów)


Młynek elektryczny to bardzo przydatne urządzenie w każdym domu. Mimo, że nie jestem fanką używania młynków udarowych do mielenia kawy, tego typu młynek jest dla mnie niezbędnym urządzeniem do mielenia orzechów, nasion, cukru (na cukier puder) i płatków owsianych. Ponieważ mój wysłużony (ponad 30letni) poprzedni młynek elektryczny nagle odmówił współpracy, szybko musiałam znaleźć następcę. Po krótkiej analizie zdecydowałam się na młynek elektryczny Bosch MKM 6003.

 

Wygląd i główne parametry młynka Bosch


Urządzenie jest w uniwersalnym czarnym kolorze. Jest wyposażony w dwuskrzydłowy nóż ze stali nierdzewnej. Posiada opcję mielenia w systemie ciągłym lub pulsacyjnym. Moc młynka to 180W, co daje szybkie mielenie. Jest bardzo łatwy w obsłudze i dobrze wykonany. Przeznaczony jest głównie do mielenia kawy w ziarnach, ale świetnie radzi sobie z mieleniem orzechów, siemienia lnianego, pestek słonecznika, twardych przypraw, cukru, płatków.

 

mlynek udarowy

mlynek bosch elektryczny

 

 

Zalety i wady młynka Bosch


Zalety

  • Sprawnie i szybko mieli kawę i inne produkty
  • Ma ładny design
  • Łatwy w obsłudze
  • Łatwo dostępny

 

Wady

  • Krótki kabel
  • Pokrywa wygląda na zrobioną z delikatnego tworzywa, podejrzewam, że łatwo może popękać

 

mlynek migdaly

mielone migdaly

 

 

Młynek Bosch- moje opinie


Młynek udarowy to bardzo proste w budowie i użytkowaniu urządzenie. Służy do konkretnych celów i jeśli chodzi o mielenie to ja nie mam zastrzeżeń. Pracuje dość głośno, ale to normalne przy takiej mocy. Na szczęście praca młynka jest bardzo szybka. Kabel jest dość krótki niestety.
Młynek można kupić już za około 63 zł. Jest to dobra cena jak za takie urządzenie. Jak już wielokrotnie podkreślałam jak dla mnie tego typu młynki służą głównie do mielenie produktów innych niż kawa, bo jeśli chodzi o kawę lepsze są młynki żarnowe. Jeśli jednak nie macie aż takich wymagań to młynek udarowy sprawdzi się oczywiście również do mielenia kawy.


Młynek testuję dość krótko (około 2 tyg.), więc nie wiem jak z jego awaryjnością, ale mam nadzieje, że długo mi posłuży.

 

mielenie kawy

mielona kawa

Przeczytaj także: