5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

Dziś mam dla Was recenzję młynka do mielenia kawy KRUPS GVX2. Młynek użytkuję już prawie 3 lata. Zanim zdecydowałam się na jego zakup przejrzałam setki recenzji odnośnie młynków, aż w końcu zdecydowałam się na zakup młynka marki KRUPS.

 

 


Cechy młynka opisane przez producenta:


•    Rodzaj młynka: młynek żarnowy elektryczny
•    Kolor: czarno- srebrny
•    Moc: 110 W
•    Możliwość jednorazowego mielenia kawy potrzebnej do przygotowania od 2 do 12 filiżanek
•    17 ustawień grubości ziaren

 

młynek krupsmłynek krups mielenie

 

 

Moja opinia

Młynek jest ze mną już dość długo i jako fanka kawy nie oszczędzam go. Po prawie trzech latach nadal sprawuje się bez zarzutu. Młynek jest bardzo prosty w obsłudze. Do górnego zbiornika wsypujemy odpowiednią ilość kawy (tylko tyle ile chcemy jednorazowo zaparzyć), ustawiamy przednie pokrętło na żądaną ilość kaw (najmniej możemy wybrać 2 filiżanki, ale jest to porcja na jedną kawę jak dla mnie), boczne pokrętło ustawiamy na odpowiednią grubość mielenia (jest 17 możliwości wyboru od najdrobniej do najgrubiej zmielonej) i włączamy przycisk. Bardzo ważne jest, aby wszystko dobrze pozamykać, ponieważ w innym wypadku młynek nie włączy się. Młynek sam kończy pracę po zakończonym mieleniu. Zmielona kawa wpada do specjalnego zbiornika. Jeśli chodzi o czyszczenie to młynek dość dobrze się czyści. Górną pokrywę i pojemnik na zmieloną kawę z łatwością umyjemy płynem i wodą lub w zmywarce. Żarna są wyjmowane, a przy codziennym czyszczeniu dobrze sprawdzi się załączona do młynka mała szczoteczka pozwalająca na sprawne oczyszczanie z pozostałości po zmielonej kawie.

 

młynek krups podłączony

 

 

Młynek KRUPS jest dość głośny, ale to normalne w takim urządzeniu, szybko mieli kawę. Kawa w pojemniku trochę się elektryzuje. Kabel jest dość długi i nie da się go zwinąć. Młynek bardzo ładnie się prezentuje, zajmuje trochę miejsca na blacie kuchennym. Warto znaleźć mu stałe miejsce w kuchni, żeby za każdym razem nie wyjmować go z szafki. Co do grubości mielenia, testowałam go mieląc kawę pod espresso, kawiarkę niskociśnieniową i french press. Moim zdaniem mieli kawę odpowiednio pod wszystkie wyżej wymienione sposoby zaparzania. Trzeba samemu dopasować grubość mielenia pod konkretny sposób zaparzania. Czytałam opinie, że młynek KRUPS nie zmieli nam kawy pod espresso, moim zdaniem nie jest to prawda. Młynek KRUPS nie jest wygórowany cenowo (oczywiście jak na młynek żarnowy). Kosztuje ok. 240 zł. Wiem, ze dla wielu smakoszy kawy nie jest on odpowiedni do przygotowania naprawdę wybornego espresso, ale dla większości z nas będzie on dobrym zakupem. Ja jestem z niego zadowolona i polecam młynek wszystkim wielbicielom świeżo zmielonej kawy.

Przeczytaj także: