1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

Dziś mam dla Was test płyty gazowej marki Whirlpool AKT 6400/WH. Zastanawiając się nad rozwiązaniem do swojej kuchni nie rozważałam innego rozwiązania niż płyta gazowa. Płyta gazowa to dość proste urządzenie i nie ma co oczekiwać, że będzie posiadać inne funkcje, niż takie do jakich jest przeznaczona.

Najważniejsze cechy płyty gazowej Whirpool:

 

-Kolor biały
-4 palniki
-Płyta do zabudowy
-Szklana powierzchnia
-4 żeliwne ruszty dzielone
-Zapalarka w pokrętle

 

Moja opinia:

 

Płytę użytkuję ok. 7 miesięcy. Przez ten czas nie miałam z nią żadnych problemów. Płyta bardzo ładnie się prezentuje. Biały kolor sprawia, że jest elegancka i nie widać na niej kurzu;). Szklana powierzchnia płyty bardzo łatwo się czyści. Gorzej jest z rusztami żeliwnymi- tutaj trzeba się bardziej napracować, więc najlepiej robić to systematycznie.


Trudniejsze czyszczenie to jedyna wada żeliwnych rusztów. Ich zaletą jest natomiast to, że są one bardziej wytrzymałe, trwałe i stabilne, niż ruszty emaliowane.

 

Dodatkowo ruszty żeliwne dłużej utrzymują wysoką temperaturę, więc potrawy są dłużej ciepłe. Wracając jeszcze do czyszczenia płyty- utrudnione jest czyszczenie pokręteł, ale można je łatwo zdjąć i tym samym raz na jakiś czas porządnie umyć.

 

Płyta gazowa Whirpool ma standardowe 4 palniki, wystarczające do codziennego przygotowywania potraw. Zapalarka się nie zacina i spełnia swoją funkcję.

 

Szklana powierzchnia płyty jest wytrzymała, należy uważać jednak ,aby nie upuścić na nią nic ciężkiego, przez co mogłaby ulec zniszczeniu.

 

Cena:

Płyta gazowa Whirlpool AKT 6400/WH kosztuje ok. 630 zł

Płyta gazowa Whirpool- czy warto kupić?

Płyta gazowa Whirpool spełnia moje oczekiwania i uważam, że jest godna polecenia.

 

Przeczytaj także:

  • Kim jesteśmy?

          Gdy stoimy przed wyborem kupna urządzenia AGD okazuje się, że nie jest to wcale takie proste, obecnie na rynku jest wielu znanych i dobrych producentów...

    Czytaj więcej...

  • Reklama

        Interesuje Cię reklama w naszym serwisie ?   Zapraszamy do działu KONTAKT   Koszty i formy reklamy ustalamy indywidualnie....

    Czytaj więcej...