1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

 

Okap kominowy AMICA OKC620SB to urządzenie, które może pracować zarówno jako pochłaniacz, jak i wyciąg. Jego szerokość to 60 cm, wysokość w zależności od montażu to między 97, a 133 cm, natomiast głębokość to 35,5 cm. Jeśli chodzi o wydajność w trybie wyciągu, wynosi ona 277 m3/h.

 

 

Biorąc pod uwagę fakt, że okap ten przynależy do klasy E, sprawdzi się dobrze w przypadku osób, które wykorzystują funkcjonalności tego typu urządzeń nieregularnie. Nie jest to urządzenie nadające się do codziennego, bardzo intensywnego użytkowania. Również ze względu na fakt, że jego wydajność nie jest duża, a poziom hałasu na tyle wysoki, że na dłuższą metę może powodować dyskomfort. Zwłaszcza, jeśli chodzi o najwyższy poziom prędkości.

 

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, okap kominowy OKC620SB prezentuje się bardzo dobrze. Czarne szkło na froncie oraz materiał, z którego wykonana jest obudowa świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Tego typu design sprawdzi się w minimalistycznych, wręcz surowych pomieszczeniach. Jedyne, co może nie pasować do całości to srebrne przyciski, które nieco odstają od reszty, jeśli chodzi o jakość wykonania oraz kolor. Oświetlenie halogenowe działa bez zarzutu – dwie lampy, obie o mocy 20 W są wystarczające, aby oświetlić płytę czy piekarnik i ułatwić użytkownikowi pracę. Oświetlenie jest niezależne od działania okapu, co również działa na korzyść urządzenia.

 

 

okap amica01

 

 

W zależności od potrzeb, prędkość może być regulowana w 3-stoniowej skali. Trzeba jednak zauważyć, że pierwszy poziom nie daje dobrych rezultatów, chyba, że gotowana potrawa nie uwalnia zbyt intensywnych zapachów. Jeśli chodzi o drugi i trzeci poziom, wydajność jest bardzo zadowalająca przy wydzielaniu intensywniejszych oparów, jednak wysoki poziom hałasu (max. 50 dB) działa nieco na niekorzyść okapu.

 

Aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy spełnia swoją rolę. Oddziela tłuszcz od pochłanianych oparów, dzięki czemu nie osiada on na meblach czy ścianach. Jest także odporny na korozję, nie ma problemu z wielokrotnym myciem. Filtr nadaje się do mycia w zmywarce, możliwe jest także czyszczenie ręczne przy użyciu mydła w płynie lub delikatnego detergentu. Zaleca się, aby przy standardowym użytkowaniu filtr był myty raz w miesiącu (więcej informacji w artykule o prawidłowym użytkowaniu okapów).

 

 

okap amica02

 

 

Warto przypomnieć, że jeśli okap pracuje w trybie pochłaniacza, należy stosować dodatkowy filtr węglowy. Powinien być wymieniany raz na 2 miesiące przy standardowym użytkowaniu lub częściej, jeśli użytkownik eksploatuje go intensywniej. W przypadku modelu OKC620SB montaż filtra nie jest skomplikowany, nikt nie powinien mieć z tym problemu.

 

Zalety:                                                                                                       Wady:

- nowoczesny design                                                                                     - głośny tryb pracy
- zadowalające pochłanianie zapachów                                                         - spore pochłanianie energii
- łatwy montaż i demontaż
- wysokiej jakości filtr aluminiowy
- łatwe czyszczenie urządzenia i filtra

 

 

Przeczytaj także: