1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)

Test urządzenia #4:Babysense 5 Monitor oddechu dla niemowląt

 

 Nazwa "Babysense 5" pewnie niewielu z was coś mówi. Jest to urządzenie, które monitoruje oddech u niemowląt, do pierwszego roku życia. Jeśli oddech u dziecka nie będzie wykrywalny, lub gdy częstotliwość oddechu spadnie poniżej 10 oddechów na minutę -urządzenie sygnalizuje to zarówno alarmem wizualnym jak i dźwiękowym. Zanim zakupiłam mój monitor, w głowie kłębiło mi się mnóstwo wątpliwości: Czy jest to potrzebny zakup? Czy będzie działał poprawnie? Co z bezpieczeństwem maluszka? A jak się zepsuje i nie zaalarmuje??...Na te i wiele innych pytań już dziś znam odpowiedzi, dlatego chcę się nimi z wami podzielić.

 

 

BABYSENS w akcji

 Babysens - jednostka sterująca umocowana na łóżeczku dziecka

babysens 5

 

Dlaczego Babysens ?


 Na poczatek wspomnę, że jest wiele tego typu urządzeń na rynku. To o którym dziś będzie mowa składa się z: jednostki sterującej, uchwytu, wieszaka, dwóch płytek wielkości talerza- fachowo nazywanych sensorami i dwóch opasek kablowych. Inne monitory wyglądają jak maty i podłączone są do nich jednostki sterujące. Nie miałam okazji ich testować, ale wydaje mi się,że Babysense 5 jest wygodniejszy, ze względu na jego małe gabaryty. Często podróżuję z moją córeczką, a monitor razem z nami i praktycznie nie odczuwam jego obecności w bagażu. Jesli chodzi o instalację urządzenia jest ona dość prosta. Do jednostki sterującej wkładamy 4 baterie AA, zalecane są alkaiczne. Srednio starczają na pół roku użytkowania, więc nie jest duży koszt.

 

Montowanie i obsługa

 

 Nastepnie mocujemy jednostkę sterującą. Najprościej mówiąc jest to mały komputer, który włączamy i wyłączamy w zależności czy niemowlę leży w łożeczku czy jest z niego wyjmowane. Na nim wyświetlają się dwa światła: niebieskie i czerwone. Migające niebieskie sygnalizuje właściwy oddech naszego dziecka po włożeniu go do łożeczka.

 

Kiedy monitor wykryje słabszy oddech lub gdy wogóle on ustanie wtedy zapali sie czerwone światło wraz z właczeniem alarmu dźwiękowego. Głośność jest moim zdaniem wystarczająca, bez problemu usłyszymy alarm z drugiego pomieszczenia. Czerwona lampeczka zapali sie również wtedy, gdy zajdzie potrzeba wymiany baterii. Dioda będzie wtedy migać. Pamiętajmy, aby zrobić to natychmiast. Nie czekajmy, aż urządzenie przestanie działać i baterie do końca się wyczerpią. Tu chodzi przecież o bezpieczeństwo i zdrowie naszego maluszka.

 

Jednostkę sterującą montujemy za pomocą uchwytu na podstawie łóżeczka lub na wieszaku w przypadku kojca. Pozostało nam jescze umieścić sensory pod materacem łożka. Kiedy dziecko jest małe i nie potrafi jeszcze raczkować wystarczy połozyć jeden sensor.

 

Babysens sensor ,który umieszczamy pod materacykiem dziecka

babysens 5 1

 

 W przypadku starszych, raczkujących już niemowląt koniecznie dodajemy drugi sensor i umieszczamy go na drugiej połowie łożeczka. Ważna informacja- sensory zawsze umieszczamy strona z napisem "This Side UP " do góry. Podłączamy sensory za pomoca przewodów do "naszego komputera". Upewnijmy się, że nie zwisają ani nie znajdują się w zasięgu dziecka. Podpinamy końce do gniazd jednostki oznaczonych "SENSOR".

 

Kiedy uzywamy jednego sensora podpinamy w jedno dowolne gniazdo. To chyba tyle, jeśli chodzi o sam montaż. . Wkładamy maluszka do łożeczka i załączamy monitor. Na początku zapali się czerwone kontrolne światło następnie kiedy urzadzenie wykryje oddech zapali się niebieskie i bedzie migać. Przed wyjęciem dziecka z łożeczka wyłącamy urządzenie. Teraz chciałabym wymienić kilka bardzo istotnych uwag co do użytkowania Babysensa 5. Codziennie musimy przeprowadzać test urządzenia. Polega on na tym, że włączamy monitor bez wkładania dziecka do łożeczka. Po 20 sekundach powinien załączyć się alarm. Jeśli alarm się nie załączy należy przeanalizować dokładnie punkt, któy tego dotyczy w instrukcji.

 

 

W moim przypadku urządzenie działa bez zarzutu i za każdym razem test wychodzi pozytywnie. Kolejan bardzo ważna informacja- nie kierujmy nawilżacza ani wentylatora na łożeczko. Te urządzenia mogą zakłamywać odczyt monitora. Nawet niektóre zabawki pozostawione w łożeczku mogą wywoływać drgania- miejmy to na uwadze. No i najważniejsze co robić w przypadku załączenia się alarmu??? Babysense 5 jest nam pomocny aby moitorowac oddech dziecka i jest on naszym asystentem w dbaniu o jego bezpieczeństwo. Kazdy z opiekunów musi znać zasady udzielenia pierwszej pomocy i wiedzieć jak nalezy postępować kiedy alarm się włączy.

Babysens pudełko

babysens 5 2

 

 Moje prywatne wnioski


Używam monitora już pół roku. Zakupiłam go, aby wspierał mnie w dbaniu o bezpieczenstwo po narodzinach mojego pierwszego ukochanego dziecka. Rozmawiając z moimi koleżankami, wymieniając się osobistymi doświadczeniami, wiem,że strach o zdrowie ich maluszków działał tak, że potrafiły niemal bez przerwy czuwać przy ich łóżeczkach podczas snu, również w nocy. Co za tym idzie w dzień były niewyspane i pozbawione energii, a jak wiadomo malutkie pociechy wymagają ciągłej naszej uwagii i opieki. Dlatego wiem, że dobrze zrobiłam kupując monitor BabySense 5, jestem pewna, ze zrobiłam wszystko, aby mój ukochany szkrab był bezpieczny.

 

Przeczytaj także: