4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (1 głos)


Waga kuchenna to istotne urządzenie w każdej kuchni. Może nie jest niezbędnym przedmiotem, ale na pewno bardzo ułatwia pracę. Bez niej nie ma mowy o precyzyjnym odmierzaniu składników, potrzebnych do przygotowywania potraw, bo nie wszystkie przepisy mają przelicznik na szklanki i łyżki (zresztą szklanka szklance nie równa). Waga kuchenna oprócz podstawowej funkcji ważenia, może posiadać jeszcze inne. Taką wagą jest testowana waga Zelmer KS 1700. Jest to dokładnie waga dietetyczna, która jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich dbających o zdrowy tryb życia i zbilansowaną dietę.


Waga dietetyczna -do czego służy?


Jeśli chcemy się świadomie odżywiać, lub też przechodzimy na dietę odchudzającą, bardzo ważne jest abyśmy wiedzieli ile białka, węglowodanów i tłuszczu powinniśmy spożywać i ile tych składników zawierają poszczególne produkty. Dzięki wadze Zelmer możemy to sprawdzić. W dołączonej instrukcji znajdziemy szczegółowy opis spożywanych produktów wraz z kodem, który najeży wpisać na wadze. Następnie umieszczamy produkt i sprawdzamy jego wagę, wartość energetyczną , zawartość białka, węglowodanów, tłuszczu, błonnika, soli i cholesterolu.

 

 

brokuly

 


Budowa wagi


Waga Zelmer jest niewielkich wymiarów, więc bez problemu zmieści się z każdej kuchni. Posiada elektroniczny wyświetlacz i dotykowy panel sterowania. Wygląda bardzo estetycznie. Jest zasilana na 3 baterie AAA. Ma antypoślizgowe stopki, więc nie przesuwa się podczas użytkowania. Produkty możemy ważyć albo bezpośrednio na wadze, albo w dowolnej miseczce lub w innym pojemniku.

 

waga kuchenna

 

 

Wszystko idealnie zważone


Waga dietetyczna posiada opcję ważenia w kilogramach (maksymalnie 5 kg), gramach, uncjach, funtach z dokładnością do 1 g.

Tryb ważenia można dowolnie zmieniać, podczas pracy wagi.

 

miglaly

 

Przydatne funkcje


Waga Zelmer posiada dodatkowo jeszcze kilka fajnych funkcji:


Zapisywanie wartości odżywczej do pamięci, dzięki czemu waga „pamięta” wartości dodawanych przez nas produktów.
Przeglądanie wartości zapisanych pamięci, dzięki czemu możemy np. z poszczególnych składników stworzyć zbilansowany posiłek ( pamięć można też wyczyścić )
Funkcja tarowania (zerowania wagi), dzięki której nie musimy zdejmować jednego produktu z wagi, by zważyć kolejny.
Funkcja alarmu
Automatyczne wyłączanie, dzięki czemu urządzenie wyłączy się, jeśli przez około 2 min. nie będzie wybrana żadna opcja
Wskaźnik niskiego poziomu baterii
Wskaźnik przeciążenia, na wyświetlaczu pojawi się symbol „error”, jeśli produkty są za ciężkie

 

jablko

 

 

Waga dietetyczna Zelmer czy warto kupić?


Moim zdaniem waga kuchenna to potrzebny element w kuchni. Testowana waga Zelmer to świetny produkt w dobrej cenie (kosztuje ok. 60 zł). Jest małych rozmiarów, więc nie zajmuje dużo miejsca, ma bardzo ładny, nowoczesny wygląd. Jest bardzo precyzyjna i ma szereg przydatnych funkcji. Możemy z niej korzystać do tworzenia zbilansowanej diety lub po prostu do ważenia poszczególnych składników. Moim zdaniem produkt jest godny polecenia.

 

 

Zalety i wady


Zalety


• Małe rozmiary
• Ładny design
• Dokładna instrukcja
• Może służyć jako waga dietetyczna lub zwykła waga kuchenna
• Przydatne funkcje
• Cena

 

Wady


• Trzeba pamiętać o wymianie baterii
• Mimo długiej listy kody nie zawierają wszystkich składników

Przeczytaj także: