3.5555555555556 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.56 (9 głosów)

Dzisiaj mam dla Was test zmywarki Bosch SPV50E70EU. Zmywarkę testuję około 5 miesięcy. Przed zakupem długo zastanawiałam się, jaką zmywarkę wybrać i czy w ogóle jest to urządzenie pierwszej potrzeby. Przyznam szczerze, że przed zakupem zmywarki wydawało mi się, że jest to urządzenie, którego będę używać okazjonalnie i tym samym nie jest to takie ważne, jaką zmywarkę wybiorę.

Z racji tego, że mam niewielką kuchnię automatycznie zdecydowałam się na zmywarkę do zabudowy o wymiarach 45 cm. Po paru miesiącach użytkowania wiem już, że większa zmywarka byłaby lepszym rozwiązaniem, nawet w przypadku 3 osobowej rodziny. A zmywarka zamiast być używana okazjonalnie, chodzi przynajmniej raz dziennie;)

 

zmywarka bosch

 

 

Przejdźmy zatem do szczegółowej analizy zmywarki Bosch

 

Główne parametry  i funkcje zmywarki Bosch opisane przez producenta:

•    Szerokość zabudowy : 45 cm
•    Szerokość : 44.8 cm
•    Wysokość: 81.5 cm
•    Głębokość: 55 cm
•    Rodzaje programów zmywania: Garnki 70 °C, Auto 45-65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C, Mycie wstępne
•    Temperatury 70, 45-65, 50, 45
•    Zintegrowany panel
•    Sygnalizacja braku soli/nabłyszczacza
•    Regulacja wysokości górnego kosza
•    Składane półki w dolnym koszu
•    Uchwyt do mycia długich noży w górnym koszu
•    Kosz na sztućce w dolnym koszu
•    Półki na filiżanki w górnym koszu
•    EcoSilence Drive mocny, wytrzymały, a do tego cichy i wydajny silnik
•    Opóźniony start: (3,6,9 h)
•    Funkcja VarioSpeed, czyli skrócenie czasu zmywania
•    Zabezpieczenie AquaStop , czyli ochrona przed zalaniem
•    InfoLight- aktywność zmywarki jest sygnalizowana czerwonym światłem, które widać na podłodze, jeśli zmywarka jest włączona
•    Aqua Sensor- czujnik, który dostosowuje zużycie wody w zależności od stopnia zabrudzenia
•    DuoPower - podwójne ramię rozprowadzające wodę w górnym koszu

 

 

 zmywarka bosch ramie zraszajacezmywarka bosch pojemni9k na tabletki

 

 

Moja opinia o zmywarce Bosch

Zmywarka przez kilka miesięcy użytkowania, sprawuje się naprawdę dobrze. Zmywarka jak sama nazwa wskazuje ma za zadania zmywać naczynia i w tej roli sprawdza się rewelacyjnie;). Co do programów najczęściej korzystam z programu ECO lub auto. Obydwa programy działają bez zarzutu. Jeśli zależy nam na czasie super rozwiązaniem jest funkcja VarioSpeed, dzięki czemu skracamy czas zmywania o połowę. Zmywarka Bosch 45cm nie ma funkcji połowa załadunku, ale przy tej wielkości bez problemu załadujemy cała zmywarkę. Jeśli więc macie więcej miejsca w kuchni i zastanawiacie się, jaką wielkość zmywarki wybrać, bez wahania wybierzcie większą wersję. U mnie często bywa tak, zwłaszcza po większym gotowaniu, że zmywarka jest już cała załadowana, a dodatkowo w zlewie czeka kolejna partia do zmywania. Co do jakości zmywania to oczywiście znaczenie ma też jakich środków do zmywania użyjemy. W Zmywarce Bosch, oprócz ramienia zraszającego w dolnej części urządzenia, jest także podwójne ramię zraszające DuoPower, umieszczone w górnym koszu, co gwarantuje optymalne rezultaty zmywania. Niestety bardzo zabrudzone, wręcz przypalone garnki czasami trzeba myć drugi raz. Aby naczynia były dobrze umyte niezwykle ważne jest ich prawidłowe ułożenie w zmywarce i nie przepełnianie urządzenia. Naczynia musza być stabilnie umieszczone, aby się nie przewracały i nie potłukły. Muszą być też ustawione w odpowiednim położeniu, aby woda nie gromadziła się w zakamarkach. Niestety zdarza się po wyjęciu naczyń ze zmywarki nie są ona całkowicie suche w pewnych miejscach i konieczne jest ich wytarcie. Zmywarka Bosch jak większość zmywarek posiada bardzo przydatny kosz na sztućce, dodatkowo ma załączoną odczepianą półkę na długie noże  (jest ona wyjmowana i ma niestety słabej jakości zaczepy). Górny kosz zmywarki można, w zależności od potrzeb, ustawić na trzech różnych wysokościach.  W dolnym koszu znajdują się ruchome podpórki, które można złożyć tak, aby łatwiej wkładać miski czy garnki. Kiedy zmywarka jest włączona sygnalizuje o swojej pracy rzucając na podłogę wiązke czerwonego światła, które znika po samoczynnym wyłączeniu zmywarki.

 

 zmywarka bosch panel sterowania

 

 

Zmywarka pracuje bardzo cicho. O zakończeniu zmywania informuje nas sygnał dźwiękowy.  Zmywarka posiada zintegrowany panel sterowania, dzięki czemu łatwo jest ją wkomponować w zabudowę kuchenną. Ilość programów zmywania jest wystarczająca. Fajną opcją jest funkcja opóźniony start, dzięki czemu możemy opóźnić uruchomienie zmywarki o 3, 6 lub 9 godzin. Często stosuję tą funkcję po wizycie gości. Kiedy wieczorem zapełniam zmywarkę rano mam już wszystko umyte, gotowe do poskładania.  Zmywarka Bosch posiada wskaźnik braku soli czy środka nabłyszczającego, który można wyłączyć, jeśli na przykład używamy środków myjących już zawierających te elementy. Jeśli filtr zmywarki jest zapchany, również zapala się odpowiednia lampka. Zmywarka Bosch posiada bardzo ważną funkcje AquaStop,  która zabezpiecza przed zalaniem mieszkania.

 

 

zmywarka bosch kosz na sztucce

 

 

Czy warto kupić zmywarkę Bosch?

Moim zdaniem jest to bardzo fajna zmywarka w dobrej cenie. Kosztuje ok. 1200 zł. Ma mocny silnik, więc mam nadzieje, że posłuży mi przez długo czas. Przez kilka miesięcy intensywnego użytkowania nie mam jej nic do zarzucenia. Zmywarka jest cicha i bardzo prosta w obsłudze. Ma przydatne funkcje, przy czym nie jest nimi przeładowana. Wyjmowane i składane elementy bardzo ułatwiają załadowanie zmywarki.  Urządzenie jest oszczędne,  co przekłada się na wysokość rachunków.  Moim zdaniem zmywarka Bosch SPV50E70EU to urządzenie warte zakupu.

Przeczytaj także: