Drukuj
Nadrzędna kategoria: Poradniki: Jak wybrać AGD
531
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)


Wraz z początkiem nowego roku na liście postanowień często pojawiają się plany zmiany sposobu odżywiania: przejście na dietę, gotowanie zdrowych posiłków, przyrządzanie potraw w domu, uczenie się nowych dań lub zmniejszenie czasu spędzanego w kuchni. Systematyczne wprowadzanie nowych nawyków, a w efekcie osiągnięcie wyznaczonego celu to prawdziwe wyzwanie, do którego warto podejść strategicznie. Poza stworzeniem planu działania warto również wyposażyć kuchnię w pomocne akcesoria.
Sprawdź, jakie urządzenia AGD mogą pomóc w realizacji postanowień noworocznych, aby gotować zdrowo i smacznie.


Płyta grzejna – jednogarnkowe dania w zasięgu ręki


Zdrowe odżywianie nie musi wiązać się z wieloma godzinami spędzonymi w kuchni. Jeśli w tym roku chcesz skupić się na przygotowywaniu pożywnych posiłków, a przy tym zaoszczędzić czas, pomyśl o gotowaniu dań jednogarnkowych. Często nawet w 30 minut można przyrządzić takie dania, jak leczo, risotto lub gulasze warzywne. Jednak przeszkodą w gotowaniu potraw w jednym, sporym naczyniu może okazać się płyta grzejna – duży garnek nie zawsze mieści się nawet na największej powierzchni do gotowania.

Jeśli chcesz przyrządzać dania jednogarnkowe, zwróć uwagę na płyty indukcyjne z większą powierzchnią grzejną, np. płytę indukcyjną Candy CFID 36 WIFI. To funkcjonalne urządzenie ze specjalnie zaprojektowaną strefą Adaptiva (duże pole o całkowitej powierzchni dwóch mniejszych), która umożliwia elastyczne wykorzystanie przestrzeni i umieszczenie na niej jednego dużego garnka lub kilku mniejszych. Strefa samodzielnie wykrywa położenie naczynia i nawet po jego przesunięciu zachowuje stałą moc grzania. Płytę Candy można również obsługiwać i monitorować przez telefon lub tablet, a wszystko dzięki aplikacji Simply-Fi

 

CANDY płyta indukcyjna

Piekarnik Watch & Touch – domowy nauczyciel zdrowego gotowania


Przyrządzanie potraw w domu wymaga od nas znajomości przepisów oraz pewnych umiejętności kucharskich. Często właśnie brak wiedzy na temat gotowania staje się wymówką do rezygnacji ze zdrowego odżywiania. Nie musi jednak tak być – pożywne dania można przygotować w kilka minut, jeśli tylko mamy odpowiednią instrukcję i wsparcie.


Pomocny może okazać się inteligentny piekarnik Watch & Touch od Candy wyposażony w funkcje Wi-Fi i all-Touch Total Control (ekran dotykowy zintegrowany z kamerą HD, umieszczony na drzwiach piekarnika). Dzięki tym udogodnieniom możemy sprawdzić stan przygotowywanej potrawy bez otwierania piekarnika, włączyć urządzenie z dowolnego miejsca, ale przede wszystkim skorzystać z trybu wideo z przepisami i możliwości tworzenia własnej książki kucharskiej.


W trybie wideo z przepisami możemy wybrać na ekranie piekarnika potrawę, a następnie krok po kroku przygotować ją zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Następnie wystarczy wstawić danie do piekarnika i włączyć START, a Watch & Touch zajmie się resztą.

 

Candy WatchTouch 12

 

Chłodziarko-zamrażarka Candy – warzywa i owoce dłużej zachowają świeżość


Codzienne gotowanie zdrowych potraw w domu wymaga robienia regularnych zakupów, w tym kupowania świeżych warzyw i owoców. Te produkty należy również odpowiednio przechowywać, ponieważ szybko tracą wartości odżywcze i łatwo się psują. Aby przedłużyć ich świeżość, warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym je trzymamy.

Na przykład niektóre warzywa i owoce warto trzymać w lodówce w osobnych strefach – szczególnie warzywa takie jak:
• sałata,
• brokuły,
• ogórek

nie powinny być przechowywane razem z:
• bananami,
• jabłkami,
• gruszkami.


W odpowiednim przechowywaniu produktów pomoże lodówka Candy CKBBF182 z systemem wentylacji, który zapewnia jednolity rozkład temperatury na wszystkich poziomach, dzięki czemu zachowany jest optymalny poziom wilgotności. System No Frost zmniejsza wilgoć w zamrażalniku (brak konieczności okresowego rozmrażania), a specjalna komora dodatkowo przedłuża świeżość bardziej wymagających produktów – wędlin, mięsa czy niektórych warzyw. Dodatkowym udogodnieniem jest Beauty Box, czyli pojemnik na kosmetyki, które należy przechowywać w niskiej temperaturze.

 

CANDY chłodziarko zamrażarka CKBBF182

 

Piekarnik z podwójnym system czyszczenia – sprzątanie po gotowaniu nigdy nie było łatwiejsze


Jeśli już przekonamy się do gotowania i pieczenia w domu, musimy mieć świadomość tego, co czeka nas zaraz po przyrządzeniu posiłku – sprzątanie, czyli nieodłączny element kulinarnych eksperymentów. Aby perspektywa czasochłonnego zmywania i czyszczenia nie zniechęciła nas do przygotowywania zdrowych, domowych dań, warto sprawdzić możliwości samoczyszczenia urządzeń AGD dostępnych na rynku np. piekarników Candy z funkcją podwójnego czyszczenia: Pyroliza i Aqua Activa.


Pierwsza funkcja wykorzystuje wysoką temperaturę (500 stopni Celsjusza) i zamienia resztki jedzenia i oblepiający wnętrze piekarnika tłuszcz w popiół (po zakończeniu procesu wystarczy przetrzeć wnętrze ściereczką). Dostępne są dwa cykle pyrolizy dostosowane do stopnia zabrudzenia:
cykl ECO, trwający 65 minut i przeznaczony do umiarkowanych zabrudzeń;
opcja SUPER, trwająca 90 minut, do bardzo zabrudzonego piekarnika.

Czyszczenie funkcją pyrolizy wystarczy stosować raz w miesiącu.


Funkcja Aqua Activa polega na czyszczeniu piekarnika parą wodną. Wystarczy wlać 300 ml wody do specjalnego wgłębienia na dnie urządzenia i włączyć 15-minutowy program. Po całym procesie pozostaje przetrzeć wnętrze piekarnika ściereczką. W ten sposób piekarnik można czyścić nawet codziennie.

 

CANDY piekarnik Elite
Dzięki intuicyjnym produktom Candy gotowanie stanie się przyjemnością, a Ty będziesz mógł trzymać się swoich postanowień aż do przyszłego roku – wtedy przyjdzie pora na wytyczenie kolejnych celów. W końcu zdrowe odżywianie będzie już normą!

Przeczytaj także: