5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

Philips we współpracy z Uniwersytetem Wiedeńskim uzupełnił aplikację Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza, o prognozę pylenia, co jest szczególnie istotne dla alergików. Prognoza pokazująca poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy.

Na całym świecie alergiczny nieżyt nosa (np. katar sienny) występuje u 1 na 8 dzieci . Ta najczęstsza, wywoływana przez alergie dolegliwość wieku dziecięcego powoduje, że dziecko odczuwa zmęczenie, dyskomfort, a nawet złość. Alergie niestety mogą utrudniać dziecku wykonywanie najprostszych czynności. U 61% dzieci w wieku szkolnym chorujących na alergiczny nieżyt nosa występują zaburzenia snu, a dzieci, u których objawy ze strony nosa są tak silne, że ograniczają ich aktywność, mają gorsze stopnie .

Philips wierzy, że zawsze znajdzie się sposób, by zmienić życie na lepsze. Choć alergicy i ich rodzice nie mają wpływu na jakości powietrza na zewnątrz, mają oni możliwość poprawić stan powietrza w domu i monitorować poziom alergenów na zewnątrz. Dzięki temu dziecko może prowadzić szczęśliwe, normalne życie. Dlatego przy okazji Światowego Tygodnia Alergii (22 – 28 kwietnia 2018 r.) organizowanego co roku przez Światową Organizację Alergii (World Allergy Organization (WAO)) Philips pomaga rodzicom uzyskać kontrolę nad objawami alergii u dzieci. Dzięki współpracy nawiązanej między firmą Philips i Uniwersytetem Medycznym w Wiedniu, aplikacja Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza i może być stosowana w połączeniu z serią zintegrowanych oczyszczaczy powietrza Philips, generuje teraz 3-dniową prognozę pylenia.

Dostępna w aplikacji Air Matters prognoza pylenia pokazuje poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni i obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy. Jest ona obecnie dostępna w Europie i w Stanach Zjednoczonych . Aplikacja monitoruje stan powietrza w czasie rzeczywistym i pokazuje aktualne poziomy zanieczyszczeń na zewnątrz. Opiera się ona na danych z ponad 10 000 stacji monitorujących z ponad 50 krajów. Aplikacja pozwala także użytkownikowi regulować ustawienia i szybkość pracy oczyszczacza powietrza Philips oraz podaje informacje dotyczące stanu filtra.
Współpracując z uznanymi na świecie ekspertami, takimi jak Uniwersytet Medyczny w Wiedniu, Uniwersytet w Bochum, AHAM (Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego), ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii) czy AirMid Healthgroup i wykorzystując swą specjalistyczną wiedzę w zakresie zdrowia układu oddechowego, Philips proponuje oczyszczacze powietrza, które dają możliwość poprawienia jakości powietrza w pomieszczeniach oraz złagodzenia objawów astmy u ich dzieci.


Przeczytaj także: