4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (2 głosów)


Jeśli często gotujesz, na pewno zauważyłeś, jak zapach potraw rozchodzi się po całym mieszkaniu. Co więcej, widzisz, że na szafkach i ścianach sąsiadujących z kuchenką osadza się tłuszcz, który ciężko później usunąć. Aby tego uniknąć, wystarczy włączać okap kuchenny podczas gotowania.

Jaki typ okapu najlepiej sprawdzi się w kuchni osoby, która często przygotowuje posiłki w domu?

Oto  5 propozycji okapów kuchennych, na które warto zwrócić uwagę.

 

1. Okap teleskopowy Candy CBT6135X

 

Nowoczesny okap Candy to urządzenie typu teleskopowego, którego powierzchnia pochłaniająca składa się z dwóch elementów. Urządzenie rozpoczyna pracę dopiero po wysunięciu przedniej części, co zwiększa dodatkowo jego powierzchnię wchłaniania.


Okap CBT6135X pracuje w 2 trybach – pochłaniacz i wyciąg. Posiada też specjalne filtry przeciwtłuszczowe, które oddzielają tłuszcz od innych oparów kuchennych, co chroni meble przed trudno zmywalnym osadem. Dodatkowo okap wyposażony jest w filtr węglowy, który działa w trybie pochłaniania. Niezaprzeczalnym atutem filtra są właściwości węgla aktywnego – wyłapuje on z powietrza cząsteczki zapachowe oraz inne szkodliwe substancje. Dzięki niemu możesz cieszyć się czystym powietrzem nawet po wielogodzinnym gotowaniu. Komfort użytkowania zwiększa również oświetlenie halogenowe.

 

CANDY okap CBT6135X

2. Okap Candy CMB97SLX WIFI

 

Okap kominowy CMB97SLX WIFI to urządzenie wyposażone w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Dzięki możliwości podłączenia okapu do dedykowanej aplikacji SimplyFi możesz zarządzać pracą sprzętu i monitorować jego stan za pomocą smartfona lub tableta. Co więcej, aplikacja poinformuje Cię, gdy w pomieszczeniu wykryje dym. Dodatkowo możesz też zdalnie włączyć oświetlenie ledowe okapu. Nowoczesny system wentylacji gwarantuje czyste powietrze w domu oraz cichą pracę urządzenia. Oznacza to, że pracujący okap nie będzie przeszkadzał Ci w codziennych czynnościach.

 

CANDY okap CMB97SLX WIFI

 

3. Nowoczesny okap Candy CVMA90N

 

Funkcjonalny i designerski okap Candy CVMA90N to urządzenie wykonane z czarnego, połyskliwego szkła posiadające 2 tryby pracy – pochłaniacz i wyciąg – oraz aż 4 stopnie regulacji prędkości, w tym tryb TURBO działający z prędkością 611 m3/h.


Nie sposób nie wspomnieć o intuicyjnej obsłudze okapu. Dzięki możliwości sterowania dotykowego na wyświetlaczu elektronicznym bez trudu możesz zmienić tryb pracy urządzenia oraz sprawdzić parametry pracy sprzętu. Ten model wyposażony jest również w funkcjonalny timer, oświetlenie LED i filtr przeciwtłuszczowy.

 

CANDY okap CVMA90N

 

4. Designerski okap Candy CVR60N

 

Okap Candy CVR60N to urządzenie o nietypowym, okrągłym kształcie, które sprawdzi się szczególnie w nowocześnie urządzonej kuchni.

Mimo małych rozmiarów (jedynie 60 cm szerokości) posiada regulacje prędkości, w tym tryb TURBO, który osiąga maksymalną prędkość 728 m3/h. Najlepszą wydajność i skuteczność urządzenia zapewniają m.in. klasa energetyczna A, funkcja timer (opóźnienie uruchomienia sprzętu) oraz filtr przeciwtłuszczowy umożliwiający oddzielenie tłuszczów od innych oparów kuchennych i ochronę mebli.

Okapem Candy możesz sterować dotykowo, a dzięki wyświetlaczowi elektronicznemu na bieżąco śledzić pracę urządzenia.

 

 CANDY okap CVR60N

 

5. Okap typu wkład Candy CBG640/1X

 

CBG640/1X to okap typu wkład, co oznacza, że urządzenie montowane jest w spodniej części szafki kuchennej. Sprzęt Candy posiada 3 prędkości oraz 2 silniki, a dodatkowe oświetlenie halogenowe gwarantujące odpowiedni poziom światła w trakcie gotowania.

Zwróć również uwagę na filtry, w które wyposażony jest okap. Filtr węglowy, który wciąga nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia, a następnie wypuszcza świeże i czyste powietrze oraz 2 filtry przeciwtłuszczowe, które umożliwiają oddzielenie tłuszczu od pozostałych oparów, a dzięki temu chronią meble przed trudnym do usunięcia osadem.

 

CANDY okap CBG640 1X

Przeczytaj także: