5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)


Aby pralka lub pralko-suszarka służyła domownikom dłużej, podczas wyboru sprzętu warto sprawdzić najważniejsze cechy tego urządzenia. Oczywiście powinno być ono energooszczędne i pobierać odpowiednią ilość wody. Poza tym warto zwrócić również uwagę na jego wielkość, załadunek i dodatkowe udogodnienia. Jaka powinna być pralka lub pralko-suszarka, która sprawdzi się w Twoje łazience?


Na rynku są dostępne sprzęty wyposażone w wiele funkcji i programów ułatwiających codzienne obowiązki. Nowsze pralki lub pralko-suszarki to urządzenia, które powiadomią Cię o usterkach w funkcjonowaniu czy statystykach zużycia wody i prądu, ułatwią późniejsze prasowanie odzieży i pozwolą szybko odświeżyć pościel. Czym jeszcze powinna charakteryzować się idealna pralka?


Wersja slim czy standard? – sprawdź, ile miejsca może zająć urządzenie


Na początku zmierz, ile miejsca w łazience możesz wykorzystać na jej zamontowanie. Na szczęście mały metraż nie stanowi już problemu przy wyborze sprzętu piorącego. Wystarczy, że zdecydujesz się na urządzenie w wersji slim (o głębokości jedynie 45 cm) czy superslim (o głębokości 34 cm). Takie modele znajdziesz w linii Candy GrandÓvita Smart. W przypadku pralko-suszarek również są dostępne modele slim np. GrandÓvita Smart (GVSW45 385DWC-S). Co ważne, wybór urządzenia o mniejszych wymiarach nie oznacza rezygnacji z dużej pojemności prania – takie modele mogą wyprać nawet 6–8 kg ubrań w jednym załadunku.


Jedno czy kilka prań w tygodniu? – sprawdź, jaki załadunek wybrać


Pojemność załadunku to kolejna kwestia, którą warto przemyśleć. Z jednej strony nie powinno się całkowicie zapełniać pralki, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem urządzenia. Z drugiej strony nieekonomiczne jest pranie jedynie kilku ubrań w dużym bębnie. Dopasowanie wielkości załadunku do potrzeb domowników może więc być trudne, szczególnie jeśli przewidujemy, że nasze potrzeby mogą zmienić się w przeciągu kilku miesięcy lub lat.
Na rynku są dostępne pralki o ładowności bębna wynoszącej nawet do 10 kg. Jeśli jednak pierzemy jedynie w weekendy lub kilka razy w tygodniu, możemy zdecydować się na załadunek do 7 kg. Istnieją też rozwiązania regulujące optymalny dobór zużycia wody do załadunku (wtedy też bez obaw możesz zdecydować się na pralkę o większym załadunku i prać kilka sztuk odzieży).

Jak to działa? W pralkach Candy jest wykorzystywana technologia KG Detector, która automatycznie dostosowuje zużycie wody i energii do ilości ubrań w bębnie.


Szybkie pranie czy dłuższe programy? – sprawdź, w jakim czasie wypierzesz ubrania


Każda pralka oferuje kilkanaście programów prania dopasowanych do rodzaju tkaniny czy zabrudzeń. Statystyczny użytkownik korzysta jednak z kilku ulubionych opcji – najczęściej z tej, która umożliwia najefektywniejsze pranie każdej odzieży w jak najkrótszym czasie.
Warto więc wybrać pralkę posiadającą programy szybkie, czyli takie, w których w 15, 30 lub 45 minut można odświeżyć ubrania i cieszyć się najlepszymi rezultatami. Ciekawym rozwiązaniem są też funkcje skracające każdy, nawet najdłuższy, program prania do zaledwie kilku minut. Taką opcję znajdziesz w modelach Candy Biancafunkcja Zoom gwarantuje doskonałe pranie w zaledwie 59 minut.


Podczas poszukiwań idealnej pralki lub pralko-suszarki sprawdź też, jaki silnik został w niej wykorzystany. Silnik inwerterowy gwarantuje niezawodne i ciche działanie sprzętu przez wiele lat.

Na jakie dodatkowe udogodnienia i funkcje warto jeszcze zwrócić uwagę?
Funkcję pary, dzięki której wyeliminujesz nawet do 80% zagnieceń powstałych podczas cyklu prania lub suszenia
• Funkcję umożlwiającą dodanie kolejnych ubrań już w trakcie procesu prania.
• Dodatkowe programy dedykowane alergikom, osobom o wrażliwej skórze lub do prania ubranek niemowląt.


Przed zakupem danego modelu pralki warto go wcześniej przetestować. Takie rozwiązanie umożliwia Candy – możesz sprawdzić działanie pralki, pralko-suszarki lub suszarki przez 30 dni, a następnie zdecydować, czy spełnia Twoje oczekiwania.

Więcej informacji o promocji znajdziesz na: http://www.candy.pl/pl_PL/promocja.

Przeczytaj także: