3.8 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.80 (5 głosów)

Generator pary to urządzenie, które w znaczący sposób może ułatwić prasowanie, ponieważ wyrzuca parę z dużo większym ciśnieniem niż tradycyjne żelazka. Kiedy jednak podejmiemy już decyzję, że warto kupić generator pary, przychodzi moment wyboru własciwego modelu. Tutaj z pomocą przychodzi ranking top 10 najpopularniejszych z nich.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kompletnym zestawieniem najpopularniejszych generatorów pary, które zawiera opis każdego z modelu wraz ze zdjęciem oraz półką cenową produktu.

 

Ranking top 10 najpopularniejszych generatorów pary

 

1.

 philips perfectcare clite plus GC9682 80

Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

 

Ranking otwiera ultra lekki generator pary Philips. Niewielka waga oraz bardzo silny wyrzut pary czynią model PerfectCare świetnym rozwiązaniem do prasowania w pionie. Na uwagę zasługuje technologia OptimalTEMP, która zapewnia bezpieczeństwo prasowania wszystkich tkanin bez ryzyka przypalenia oraz brak konieczności regulacji temperatury. Generator pary Philips cechuje także wykonana z wyjątkowo twardej stali szlachetnej stopa, jak również duży i odłączany zbiornik wody. Kupimy go w cenie w granicach 1600 zł.

 

2.

 philips perfectcare elite plus GC9660 30

 Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

 

Pozostajemy przy Philipsie, tym razem model PerfectCare Elite Plus GC9660/30. Generator posiada podobne funkcje, co jego poprzednik na liście: bezpieczne prasowanie, brak konieczności regulacji temperatury, duży zbiornik na wodę. Warto wspomnieć jeszcze o systemie Easy De-Calc Plus, który poinformuje nas, gdy przyjdzie czas na odkamienienie. Model GC9660/30 od lidera rankingu różni nieco mniejsze ciśnienie, siła uderzenia pary oraz wyrzut pary, ale także i cena - już od niespełna 1300 zł.

 

3.

 tefal pro express care GV9070 anticalc

 Generator pary Tefal Pro Express Care GV9070 AntiCalc

 

Budżetowy generator pary marki Tefal kupimy za kwotę w granicach 800 zł. W cenie otrzymujemy m.in. podwójny system ochrony tkanin Protect System, który zamienia krople brudnej wody w parę, a także technologię Smart, zapewniającą trzy optymalne kombinacje temperatury oraz poziomu wytwarzania pary celem dopasowania do różnych tkanin. Stopa AutoClean charakteryzuje się znakomitymi właściwościami ślizgu, generator jest przy tym łatwy i bezpieczny w przenoszeniu.

 

4.

tefal pro express ultimate care GV9580 anticalc

Generator pary Tefal Pro Express Ultimate Care GV9580 AntiCalc

 

Kolejny model marki Tefal, tym razem jednak z wyższej półki cenowej (ponad 1400 zł). W porównaniu do modelu FV9070, cechuje się wyższym ciśnieniem pary (8 do 7,2 bara). Wydajny generator, za sprawą nowej technologii bojlera wysokociśnieniowego, wytwarza ciągły strumień pary o natężeniu nawet do 180g na minutę, skracając czas prasowania. Wygodę użytkowania zwiększa intuicyjny panel Direct Control, który został umiejscowiony na uchwycie urządzenia.

 

5.

 tefal pro express ultimate care GV9570 anticalc

Generator pary Tefal Pro Express Ultimate Care GV9570 AntiCalc

 

Trzeci z rzędu model Tefala to koszt rzędu 1300 zł. Łatwy w użyciu generator posiada technologię Steam Boost, która pozwala radzić sobie z wyjątkowo uporczywymi zagnieceniami. Urządzenie wytwarza ciągły strumień pary o natężeniu do 160 g na minutę oraz wyrzut pary o mocy 550 g na minutę. Wygody w użytkowaniu dodaje technologia stopy Durilium AirGlide oraz specjalna blokada ułatwiająca przenoszenie.

 

6.

 philips perfectcare performer GC8750 60

Generator pary Philips PerfectCare Performer GC8750/60

 

Innowacyjny generator Philips to jeden z tańszych modeli w rankingu top 10 najpopularniejszych generatorów pary. Wyposażony w silnik ProVelocity, który pozwoli szybko wyprasować nasze ubrania. Na uwagę zasługuje wbudowany system usuwania kamienia Calc-Clean, który wydłuży żywotność urządzenia. Wygodę użytkowania podnosi długi (1,8 metra) przewód zasilający, spory i przeźroczysty zbiornik na wodę oraz automatyczny wyłącznik. Cena generatora - już od niespełna 800 zł.

 

7.

 philips perfectcare compact GC7833 80

Generator pary Philips PerfectCare Compact GC7833/80

 

Model GC7833/80 to kompaktowy generator pary, który kupimy w cenie nawet poniżej 700 zł. Urządzenie w sam raz dla osób poszukujących generatora o niewielkich gabarytach. To jednak nie jedyny atut modelu Philipsa, możemy bowiem liczyć również na takie funkcjonalności, jak technologia OptimalTEMP, która zapewnia bezpieczeństwo prasowania bez ryzyka przypalenia, a także sprawia, że nie ma potrzeby regulowania temperatury.

 

8.

 philips perfectcare elite GC9620 20

Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9620/20

 

Model GC9620/20 to niezwykle lekki generator pary, który - podobnie jak inne stacje pary Philipa w rankingu top 10 najpopularniejszych generatorów pary - wyposażony jest w technologię OptimalTemp, umożliwiającą prasowanie różnych tkanin bez konieczności regulacji temperatury. Warto wspomnieć o praktycznych udogodnieniach użytkowania, jak zabezpieczenie na czas przenoszenia czy przed przypaleniem oraz automatyczne wyłączanie w sytuacji, gdy generator nie jest używany przez kilka minut. Cena produktu: od niespełna 1000 zł.

 

9.

 tefal fasteo SV6040 easy gliding 1

Generator pary Tefal Fasteo SV6040 Easy Gliding


Najtańszy generator pary na liście - kupimy go już za ok. 350 zł. Fasteo to rozwiązanie dla ludzi, którzy cenią sobie każdą oszczędność czasu, jest to bowiem generator pracujący wyjątkowo szybko. Czas nagrzewania wynosi 2 minuty, do tego dochodzi duży zbiornik oraz wysoka wydajność generowania pary. Specjalny wkład odkamieniający pomoże utrzymać dłuższą żywotność urządzenia.
 

10.

 philips perfectcare viva GC7051 30 1

Generator pary Philips PerfectCare Viva GC7051/30


Rozpoczęliśmy ranking Philipsem i kończymy go Philipsem. Tym razem model PerfectCare Viva GC7051/30, którego cena oscyluje w okolicach 600 zł. W przypadku tego modelu możemy liczyć na wyjątkowo duży zbiornik na wodę (2 litry) oraz tryb ECO, który zapewnia oszczędność energii. Kompaktowy generator pary jest lekki i łatwy w przechowywaniu. Model Philipsa posiada ciśnienie do 5,5 bara oraz silne uderzenie pary do 230 g.

Przeczytaj także: