5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

W dobie rozpowszechnianej mody na zdrowy tryb odżywiania, sokowirówka staje się istotnym elementem wyposażenia kuchni. Umożliwia szybkie i proste przygotowanie soku z owoców czy warzyw, co przydaje się zwłaszcza gdy brakuje czasu na sporządzenie tradycyjnego posiłku. Bogata oferta dostępnych na rynku urządzeń nie ułatwia jednak decyzji zakupowej, dlatego dla ułatwienia warto wspomóc się aktualnym rankingiem.

W rankingu top 10 sokowirówek prezentujemy dziesięć najpopularniejszych modeli. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zestawieniem, które zawiera krótkie opisy poszczególnych sokowirówek, zdjęcia oraz aktualną półkę cenową.

 

1.

 sokowirowka 1

Sokowirówka Zelmer ZJE1200G (JE1200)

 

Ranking otwiera sokowirówka marki Zelmer, która cechuje się mocą 500W oraz pojemnością 1,5 litra. Na uwagę zasługują dodatkowe funkcje, która mają na celu maksymalne ułatwienia jej użytkowania, jak możliwość wrzucania nieobranych owoców czy też mycia niektórych części w zmywarce. Dobra wiadomość dla osób, które nie przepadają za pianą - specjalny separator pozwoli ją oddzielić od przygotowanego soku. Sokowirówkę znajdziemy w cenie od 184 zł.

 

2.

 sokowirowka 2

 Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02

 

Kompaktowa sokowirówka Philips to rozwiązanie dla osób, które nie mają dużo wolnej przestrzeni w kuchni. Na uwagę zasługuje technologia QuickClean, która za sprawą procesu elektropolerowania ułatwia usunięcie pulpy, a co za tym idzie, utrzymanie urządzenia w czystości. Ciekawym dodatkiem jest wbudowana w dziobek blokada kapania, zapobiegająca skapywaniu soku. Użytkowanie uprzyjemnić powinien również specjalny pojemnik na miąższ - kolejne ułatwienie w czyszczeniu. Cena sokowirówki - od 246 zł.

 

3.

 sokowirowka 3

 Sokowirówka Philips Avance Collection HR1922/20

 

Wchodzimy na nieco wyższą półkę cenową, bowiem model Philipsa zakupimy za cenę w granicach 700 zł. Ta cicha sokowirówka wyróżnia się wyjątkowo wysoką mocą silnika (1200 W) oraz pojemnością (nawet do trzech litrów soku). Na uwagę zasługuje technologia FiberBoost, która pozwala na wyciśnięcie soku o dokładnie takiej konsystencji, jaką preferujemy. Kolejną zaletą pojemnej sokowirówki Philips jest duży otwór, dzięki któremu nie musimy kroić owoców.

 

4.

 sokowirowka 4

Sokowirówka Zelmer Julita ZJE0800S (377) Symbio

 

Tania sokowirówka Zelmer to kompaktowe i lekkie urządzenie. Cechuje się wysokim komfortem użytkowania dzięki bezpiecznemu zamknięciu, poręcznemu wyłącznikowi oraz gumowym nóżkom. Posiada sitko ze stali nierdzewnej, specjalny zbiornik na resztki, jak również przezroczystą pokrywę. Sokowirówka dostępna w cenie już od 123 złotych z groszami.

 

5.

 sokowirowka 5

Sokowirówka Princess 01.202043.01.001

 

Zostawiamy na chwilę Zelmera i Philipsa, by przyjrzeć się modelowi marki Princess. Urządzenie posiada osobne pojemniki na miąższ oraz sok (0,6 litra każdy), może przetwarzać zarówno miękkie jak i twarde owoce, a przy tym jest łatwe w czyszczeniu. Antypoślizgowe nóżki czynią sokowirówkę stabilną. Co ważne, pracuje ona w wolnych obrotach, przez co nie wytwarza wysokiej temperatury, a więc nie niszczy składników odżywczych.

 

6.

 sokowirowka 6

Sokowirówka Tefal Juice extractor XXL ZN 655H66

 

Model Tefala cechuje się wyjątkowo dużą mocą silnika (1200 W) oraz posiada sporo przydatnych funkcji. Szeroki komin sprawia, że nie musimy kroić owoców i warzyw, system bezpieczeństwa chroni przed nieprawidłowym uruchomieniem, z kolei specjalny schowek na kabel sprawia, że urządzenie łatwiej się przechowuje. Pojemna sokowirówka ma filtr ze stali nierdzewnej oraz możliwość regulowania prędkości. Model Tefala znajdziemy w cenie od 399 zł.

 

7.

 sokowirowka 7

Sokowirówka Camry CR4053

 

Ekonomiczna sokowirówka Camry to urządzenie 2w1, ponieważ może służyć także jako blender. Pozwala to na oszczędność zarówno pieniędzy jak i miejsca. Dodajmy do tego fakt, że obydwie opcje można przełączać bardzo szybko i mamy niezwykle funkcjonalną sokowirówkę. Model Camry posiada moc maksymalną 800 W i kupimy je w cenie od 114 zł.

 

8.

 sokowirowka 8

Sokowirówka Philips Avance Collection HR1918/80

 

Praktyczna sokowirówka Philips wyróżnia się zaokrągloną konstrukcją, która ułatwia dostęp do miąższu oraz utrzymanie urządzenia w czystości. Innowacyjny system wyciskania owoców ma za zadanie wydobyć z owoców i warzyw jeszcze więcej soku. Do tego dochodzi wysoka moc (1000 W), specjalna konstrukcja sitka, która ułatwia czyszczenie oraz wbudowany pojemnik na miąższ. Cena urządzenia - od 568 zł.

 

9.

 sokowirowka 9

Sokowirówka BOSCH MES25A0


Mocny silnik sokowirówki Bosch to rozwiązanie dla osób zamierzających przygotowywać soki z twardych warzyw czy owoców. Specjalna blokada uniemożliwia włączenie urządzenia, gdy nie wszystkie elementy są prawidłowo złożone, zaś funkcjonalna zatyczka sprawi, że nie będą nam grozić plamy powstałe w wyniku spadania na obrus resztek soku. Sokowirówkę Bosch znajdziemy w cenie od 290 zł.
 

10.

 sokowirowka 10

Sokowirówka Philips Viva Collection HR1855/80


Ranking top 10 sokowirówek zamyka kolejny model Philipsa. Rewolucyjna technologia QuickClean sprawi, że wyczyścimy urządzenie nawet w minutę. Na uwagę zasługuje jednak również innowacyjna technologia Pre-Clean, która odpowiada za funkcję wstępnego czyszczenia. Dzięki temu bezpośrednio przed przygotowaniem soku pozbędziemy się wszelkich pozostałości z poprzedniego użytkowania. Model dostępny od 319 zł.

Przeczytaj także: