4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (1 głos)

Wyciskarka to przydatne urządzenie dla fanów zdrowego żywienia i świeżych soków, a jednocześnie alternatywa dla sokowirówki. Urządzenie wyróżnia praca na wolnych obrotach, co umożliwia uniknięcie wysokich temperatur, które prowadzą do utraty cennych wartości odżywczych. Zakup wyciskarki nie jest jednak łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę szerokie spektrum modeli dostępnych na rynku. Ranking top 10 tych napopularniejszych z pewnością pomoże w podjęciu właściwej decyzji.

 

Ranking top 10 najpopularniejszych wyciskarek zawiera listę modeli wraz z krótkim opisem najważniejszych funkcjonalności, zdjęciami produktów oraz pułapem cenowym. Zapraszamy do zapoznania się z kompletnym zestawieniem.

 

1.

 kuvings c9500

Wyciskarka Kuvings C9500

 

Ranking top 10 wyciskarek otwiera model Kuvings, który z jednej strony jest bardzo praktyczny (niewielki gabarytowo i prosty w obsłudze), z drugiej zaś wyróżnia się ciekawymi funkcjami. Dzięki innowacyjnemu systemowi odprowadzania resztek, wyciskarka zapewnia czysty oraz klarowny sok. Nowe sito z wewnętrznym uszczelniaczem oraz konstrukcja ślimaka pomogą z kolei uzyskać jeszcze więcej soku. Urządzenie cechuje się cichą pracą - głośność silnika to poziom 40-50 dB. Innowacyjna wyciskarka Kuvings do tanich nie należy, ponieważ musimy liczyć się z wydatkiem rzędu niespełna 2 tysięcy zł.

 

2.

 manta juc910r

 Wyciskarka Manta JUC910R Lante

 

Na drugim miejscu w rankingu plasuje się model dla osób dysponujących mniejszym budżetem. Wyciskarkę Manta znajdziemy w cenie ok. 300 zł. W zamian możemy liczyć na stosunkowo cichą pracę (poziom hałasu na poziomie 60 dB) oraz wytrzymały silnik, przeznaczony do 18 minutowej pracy. Klasyczna wyciskarka posiada także funkcję automatycznego oddzielania miąższu, sitko filtrujące ze stali nierdzewnej, jak również litrowy pojemnik na sok, pracując przy tym z prędkością 40-70 obrotów na minutę.

 

3.

 eldom pj400

 Wyciskarka Eldom PJ400

 

Jeżeli lubimy gęsty i niekoniecznie klarowny sok, to wyciskarka Eldom jest właśnie dla nas. Urządzenie pracuje na zasadzie powolnego zgniatania oraz miażdżenia owoców, po którym następuje przecieranie miazgi przez sito. Unikamy w ten sposób wysokich temperatur, przy których traci się cenne witaminy. Warto dodać, że wyciskarka radzi sobie także z liściastymi warzywami oraz ziołami. Model marki Eldom jest cichy, łatwy w obsłudze oraz czyszczeniu. Kupimy go w cenie oscylującej wokół 350 zł.

 

4.

 kuvings big mouth b6000

Wyciskarka Kuvings Big Mouth B6000R

 

Wracamy na wyższą półkę cenową, przy przyjrzeć się kolejnemu na liście modelowi marki Kuvings. Tym razem chodzi o model Big Mouth B600R, który wyróżnia się wysoką mocą silnika (240W), dzięki czemu nie straszne mu nawet najtwardsze warzywa, jak seler czy burak. Rewolucyjna technologia, na której oparty jest wałek ślimakowy, pozwala zachować w soku cenne witaminy i minerały. Nowoczesna wyciskarka posiada dodatkowe sito, pozwalające przygotowywać przeciery, musy, koktajle czy bazy do zup. Model dostępny w cenie od ok. 1500 zł wzwyż.

 

5.

skg 2088R

Wyciskarka SKG 2088

 

Kolejny model z mocnym silnikiem, co w połączeniu ze sporym otworem o średnicy 75 cm daje możliwość wrzucania warzyw i owoców w całości, bez potrzeby wcześniejszego krojenia. Na uwagę zasługuje wałek ślimakowy wykonany z ULTEMU - materiału stosowanego do wytwarzania narzędzi chirurgicznych - oraz wyposażenie w mikrorozdrabniacze. Wydajna wyciskarka posiada także sito do lodów, jest poręczna i łatwa w czyszczeniu. Model marki SKG znajdziemy w cenie od 999 zł wzwyż.

 

6.

 tefal zc255b38

Wyciskarka Tefal Infiny Juice ZC255B38

 

Urządzenie Tefala łączy zalety innych modeli w rankingu top 10 wyciskarek, posiadając wydajny silnik o wysokiej mocy oraz cechując się cichą pracą. Na uwagę zasługuje specjalna zatyczka, która sprawia, że nie musimy się obawiać kapania resztek soku po zakończeniu wyciskania oraz blokada przed uruchomieniem, gdy urządzenie jest niepoprawnie złożone. Model marki Tefal posiada także pojemnik na sok o pojemności 0,8 litra. Wyciskarkę kupimy w cenie od 478 zł.

 

7.

 mpm mso 09

Wyciskarka MPM Slow Juicer poziomy MSO-09

 

Wyciskarka MPM Slow Juicer pracuje dwuetapowo: najpierw miażdży i zgniata, a następnie wyciska. Urządzenie nie wytwarza wysokich temperatur dzięki pracy na niskich obrotach, przez co zachowuje składniki odżywcze oraz witaminy, a przy tym także nie utlenia wytwarzanego soku. Na uwagę zasługuje możliwość pozyskania soku z wielu różnych owoców i warzyw, jak natka pietruszki, szpinak, soja, ananas czy mango. Wyciskarka posiada naczynie na sok o pojemności 1,2 litra. Kupimy ją w cenie w granicach 400 zł. 

 

8.

 zelmer zjp1600b

Wyciskarka Zelmer ZJP1600B

 

Ósme miejsce w rankingu top 10 najpopularniejszych wyciskarek zajmuje model Zelmera. W cenie w granicach 800 zł otrzymujemy unikalną technologią Smart Extraction System, który pozwala na wydobycie z warzyw i owoców większej ilości wartości odżywczych. Możemy również liczyć na cichą pracę oraz łatwość montażu i mycia. Praktyczna wyciskarka wyróżnia się ciągłą pracą, usuwając na bieżąco pozostałości produktów bez konieczności zatrzymywania urządzenia.

 

9.

 esperanza ekj003

Wyciskarka Esperanza Mandarina EKJ003


Pora na najtańszy model na liście. Kompaktowa wyciskarka Esperanza Mandarina to koszt rzędu 140 zł. Urządzenie posiada silnik o mocy 150 W, dwa osobne pojemniki (na sok i odpadki) oraz zabezpieczenie przed kapaniem, jest także łatwe w obsłudze oraz czyszczeniu. Wytrzymały ślimak pracuje z prędkością 60 obrotów na minutę.
 

10.

 kenwood jmp800si

Wyciskarka Kenwood JMP800


Ranking top 10 najpopularniejszych wyciskarek zamyka model marki Kenwood, który wyróżnia się indukcyjnym silnikiem o wysokiej mocy (240 W). Urządzenie posiada dwa naczynia o pojemności 1,5 litra każdy (na sok i na miąższ), blokadę kapania oraz regulację gęstości soku. Wyciskarka pracuje na wolnych obrotach - zaledwie 48 na minutę - co pozwala na uzyskanie klarownego soku oraz zachowaniu wartości odżywczych. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją, kompaktowymi wymiarami oraz bezpieczeństwem użytkowania. Kupimy je w cenie od ok. 1300 zł.

Przeczytaj także: