5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)


Nie lubię prasować, ale jeszcze bardziej nie lubię pomiętych ubrań. Na szczęście czasy, kiedy prasowanie było żmudnym i uciążliwym zajęciem dawno minęły. Na rynku mamy coraz więcej świetnych urządzeń ułatwiających tą często nie lubianą czynność. Do wyboru są tradycyjne żelazka, różne rodzaje parownic i generatory pary. Jakiś czas temu miałam okazję testować właśnie to ostatnie urządzenie, a dokładnie Generator pary Philips GC9620/20 PerfectCare Elite.


Co to jest generator pary i jak działa?


Generator pary to zaawansowane technologicznie urządzenie, które składa się z żelazka i stacji parowej, w której znajduje się generator pary. Owe elementy połączone są przewodem parowym, przez który doprowadzana jest para wodna do żelazka. Całość ze względu na bazę ze zbiornikiem wody, jest większych rozmiarów, ale sama część prasująca jest mniejsza i lżejsza niż żelazko tradycyjne, gdyż nie ma w nim wody i grzałki. Generator wytwarza dużą ilość pary pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu prasowanie jest szybsze i łatwiejsze.

 

zelazko z generatorem pary

 

 

Generator pary Philips PrefectCare Elite – główne cechy


• Ciśnienie do 6,5 bara
• Silne uderzenie pary do 450 g
• Zbiornik wody o poj. 1,8 l
• Odłączany zbiornik wody


Odłączany zbiornik na wodę pozwala na jej uzupełnienie bez konieczności wyłączania całego urządzenia. Duży otwór umożliwia komfortowe napełnienie zbiornika na wodę, a pojemność 1,8 l wystarcza na około 2 godziny prasowania.

Generator Philips posiada tryb ECO, co daje możliwość oszczędzania energii, zachowując przy tym skuteczność prasowania.
Dzięki technologii OptimalTemp nie trzeba martwić się o ustawienie temperatuty odpowiedniej do rodzaju tkaniny. Możemy prasować jedwabne bluzki i dżinsy jednocześnie, bez ryzyka przypalenia. Pamiętam czasy, kiedy zdolność obsługi żelazka była nie lada wyczynem. Dziś już nie ma wykrętu, że ktoś nie potrafi dobrać temperatury do konkretnego ubrania, urządzenie Philips robi to za nas.

 

optimal temp

Żelazko z generatorem pary ma zabezpieczenie przed ześlizgnięciem- przy przenoszeniu żelazko mocno trzyma się podstawy urządzenia.
Jeśli żelazko nie jest używane przez kilka minut samo się wyłącza. Znika więc odwieczny problem wielu z nas: czy na pewno wyłączyłam żelazko?
Stopa żelazka T-ionic Glide zapewnia doskonały poślizg, a tym samym łatwe i skuteczne prasowanie. Urządzenie posiada bardzo silny wyrzut pary, co pozwala na efektywne działanie również w przypadku grubszych tkanin. Prasować można zarówno w poziomie jak i w pionie. Stopa żelazka jest odporna na wszelkie zarysowania.

 zelazko perfectCare
Żelazko Philips jest bardzo lekkie, dzięki czemu nie męczymy nadgarstków podczas prasowania.


Żelazko Philips PrefectCare Elite posiada wygodny system odkamieniania Easy De- Calc Plus. Urządzenie samo przypomina nam o konieczności czyszczenia. Regularne odkamienianie i czyszczenie przedłuża żywotność każdego sprzętu, o czym powinnyśmy zawsze pamiętać.

 

easy clean

 

 

Żelazko z generatorem pary Philips PrefectCare Elite- moje opinie


Generator pary to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą szybko i skutecznie prasować. Ponieważ jest to urządzenie stosunkowo duże, warto za jednym zamachem wyprasować większą partię ubrań. Do szybkich poprawek pojedyńczych sztuk lepiej sprawdzi się steamer. Generator wytwarza naprawdę dużo pary, dzięki temu jest skuteczny, warto jednak po skończonej pracy wywietrzyć pomieszczenie, w którym prasowaliśmy. Całość urządzenia jest dość ciężka, co jest zrozumiałe, ponieważ pojemnik na wodę jest duży. Samo żelazko jest bardzo lekkie i komfortowe w użytkowaniu. Sprawdza się do prasowania wszystkich tkanin. Szybko rozprostowuje zagniecenia. Jest dużo przyjemniejsze w korzystaniu niż tradycyjne żelazko. Super opcją jest to, że nie trzeba ustawiać samemu temperatury. Długość kabla jest wystarczająca, aby generator pary stał na podłodze. Jeśli generator pary ma stać na desce warto wybrać taką, która będzie duża i stabilna. Zaletą generatora pary jest możliwość prasowania aplikacji i zdobień na ubraniach.


Jeśli chodzi o koszt żelazka jest to na pewno droższe rozwiązanie niż tradycyjne żelazko ( żelazko z generatorem pary kosztuje ok. 1000 zł), ale moim zdaniem dużo bardziej komfortowe w użytkowaniu.


Zawsze uważałam, że najfajniejszy sprzęt AGD to taki, którego używamy, a nie taki, który leży gdzieś w szafie. Niby oczywiste, ale czasami o tym zapominamy i kupujemy sprzęty, które później tylko leżą i się kurzą.


Ja polecam generator pary Philips i uważam, że jest to świetny sprzęt, a prasowanie może stać się przyjemnością.


Na koniec jeszcze zalety i wady żelazka Philips.


Zalety
• Szybko i skutecznie prasuje
• Lekkie i odporne na zarysowania
• Używanie w pionie i w poziomie
• Można stosować do wszystkich tkanin, bez ryzyka przypalenia
• Żelazko w trakcie prasowania można bez obaw zostawić na desce do prasowania, nie ma konieczności odkładania każdorazowo na stację parową
• Żelazko ma bardzo nowoczesny i estetyczny wygląd
• Szybko się nagrzewa

 

Wady
• Wytwarza bardzo dużo pary, co może powodować osadzanie się jej na meblach, jeśli prasujemy w małym pomieszczeniu
• Stacja parowa jest sporych rozmiarów, przed zakupem warto zastanowić się, gdzie będziemy ją przechowywać

Przeczytaj także: