5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)


Czajnik to niezbędne urządzenie z zakresu małego AGD, które gości chyba w każdym domu. Użytkowincy tego niewielkiego sprzętu dzielą się na zwolenników czajników tradycyjnych (takich do stosowania na kuchenkach gazowych, indukcyjnych, elektrycznych) oraz na zwolenników czajników elektrycznych. Ja należę do tej drugiej kategorii.


Czajnik elektryczny to bardzo proste urządzenie i w zasadzie jego funkcja sprowadza się do zagotowania wody. Można więc powiedzieć, że wybór czajnika to czynność nie wymagająca wielkiej refleksji. Jednak w dobie wielu możliwości, możemy dobrać czajnik idealnie pasujący do wystroju naszej kuchni, spełniający zarówno kryteria użytecznosci jak i estetyki. Kiedy mój wysłużony czajnik odmówił współpracy, od razu popędziłam do sklepu, tak by szybko wybrać coś, w czym da się zagotować wodę na herbatę. Okazało się, że wybrór jest bardzo duży i nie tak prosty, jak początkowo sądziłam. Po długiej analizie postanowiłam postawić na czajnik Russell Hobbs Retro Classic Noir 21671-70. Do podjecia decyzji przekonał mnie oryginalny retro design i widoczny wyświetlacz temperatury.

 

 

 

box

 

Czajnik występuje w kolorze kremowym, czerwonym i czarnym- ja postawiłam na kolor czarny, choć kolor kremowy jest według mnie również warty uwagi.

 

Russell Hobbs Retro Classic Noir 21671-70- najważniejsze cechy

 

  • Pojemność 1,7 litra
  • Moc 2400 W
  • Wykonany ze stali nierdzewnej
  • Funkcje dodatkowe: automatyczny wyłącznik po zagotowaniu wody, podświetlany włącznik/wyłącznik, termowskaźnik
  • Filtr antyosadowy
  • Element grzejny- płaska grzałka płytowa

 

photo2

 

 

Russell Hobbs Retro Classic Noir 21671-70- moje opinie


Czajnik jest przede wszystkim bardzo ładny wizualnie. Ciekawie prezentuje się w kuchni w stylu skandynawskim, retro. Wskaźnik temperatury bardzo ułatwia zaparzanie zielonej, białej herbaty- bo jak wiadomo w tym przypadku temperatura powinna być niższa (między 60 a 85oC). Podobnie w przypadku kawy temperatura nie powinna przekraczac 90oC. Czajnik posiada długi kabel i duży otwór do wlewania wody. Jest bardzo dobrze wykonany. Posiada miarkę ilości wody wraz z małymi ikonami filiżanek, dzięki czemu możemy bez problemu zagotować tylko potrzebną ilość wody, co powoduje zużycie mniejszej ilości energii. Czajnik bardzo szybko gotuje wodę. Czas gotowania na jedną filiżankę to około 55s. Czajnik Russel Hobbs ma wyjmowany filtr, który bez problemu można wyczyścić. Kształt dziubka jest idealnie wyprofilowany, co sprzyja precyzyjnemu nalewaniu wody i uniknięciu rozlewania.

 

photo7

 

photo5


Z czystym sumieniem polecam ten model.


Dodatkowo do kompletu możemy dokupić blender kielichowy i toster.

Przeczytaj także: