3.625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.63 (4 głosów)


Elektryczna ostrzałka do noży firmy BASS Polska to produkt, który ostatnio wpadł w moje ręce. Ostre noże to podstawa sprawnego krojenia i tym samym przyrządzania posiłków.

Do tej pory używałam zwykłej osełki do noży, ale powiem szczerze, takie ostrzenie nie jest moim ulubionym zajęciem, tak więc często byłam skazana na tępe noże:(. Ponieważ pojawiła się możliwość przetestowania ostrzałki elektrycznej, bardzo się ucieszyłam. Byłam bardzo ciekawa efektu naostrzonych noży za pomocą ostrzałki elektrycznej.

 

ostrzalka bass

 

Wygląd i budowa ostrzałki


Ostrzałka jest prostej budowy. Posiada dwustopniowy system ostrzenia. Pierwszy to ostrzenie precyzyjne, drugi wygładzanie. Ostrzałka jest przeznaczona głównie noży kuchennych i sportowych. Jeśli chodzi o noże ząbkowane, producent mówi, że można je ostrzyć, należy jednak pamiętać, że w przypadku regularnego ostrzenia ząbki mogą zostać całkowicie usunięte przez ostrzałkę. Na opakowaniu producent informuje również, ze ostrzałka jest także przeznaczona do nożyczek, jednak ja myślę, że w tym przypadku nie zda egzaminu. Ostrzałka posiada gumowe przyssawki, dzięki czemu nie ślizga się po podłożu. Jej działanie jest bardzo proste. Po podłączeniu do kontaktu, włączamy przycisk on i powoli przesuwamy ostrze noża przez szczelinę ostrzałki (etap 1). Czynność powtarzamy trzy razy, a następnie przechodzimy do etapu 2. Tu robimy podobnie. Potem przecieramy noże ściereczką i działamy. Noże są gotowe do pracy:)

 

osktrzalka elektryczna

ostrzalka przyssawki

 

Moja opinia


Ostrzałka działa bardzo dobrze. Szybko i sprawnie ostrzy noże. Testowałam noże różnej wielkości i kształtu. Wszystkie naostrzyła bez problemu. Testowałam również nóż ząbkowany, z którym ostrzałka dobrze sobie poradziła. Dzięki przyssawkom ostrzałka stabilnie stoi na blacie, czy stole. Ostrzałka pracuje bardzo głośno, na szczęście proces ostrzenia trwa krótko. Najważniejsze zadanie, czyli ostrzenie oceniam na 6:). Moje noże nareszcie są ostre.
Z czystym sumieniem polecam Wam ten produkt.

 

noze

 

Ile koszuje ostrzałka elektryczna?


Cena ostrzałki BASS Polska to około 50 zł

 

Zalety i wady ostrzałki elektrycznej


Zalety
• Perfekcyjnie i szybko ostrzy noże
• Przeznaczona do różnych typów noży
• Idealna dla osób, które nie lubią ostrzenia ręcznego

 

Wady
• Zajmuje więcej miejsca, niż ręczna osełka
• Jest droższa, niż ręczna osełka
• Bardzo głośna

Przeczytaj także: