Czym własciwie jest blender i do czego możemy go użyć ?
Niby proste pytanie, a okazuje się w praktyce ,że nie korzystamy ze wszystkich jego funkcji.
Blender to niewielkie urządzenie zasilane sieciowo , najczęściej używany jest do blendowania czyli potocznie do miksowania zup, koktajli , w sklepach możemy spotkać blendery ręczne oraz blendery kielichowe stojące.
Blender SELECTRA HB 1530BR Exclusive należy do rodziny blenderów ręcznych , ale ten model miło mnie zakskoczył ,ponieważ oprócz podstawowej funkcji blendowania ma wymienne końcówki do różnych zadań - tutaj od razu daje PLUSA
, a to dlatego że w jednym urządzeniu mamy wiele funkcjonalności , wystaczy kliknąć przyciski z boku urządzenia wyjąć jedną końcówkę i nałożyć drugą - wszystko robi się szybko i sprawie ,a części ładnie do siebie pasują.
Dodatkowy plus daje za to ,że oszczędzamy miejsce w kuchni ze względu na te właśnie wymienne końcówki.

Nie ma potrzeby kupowania dużego miksera lub robota kuchennego - przynajmniej dla mnie ( chyba jestem mało wymagający )
Jakie końcówki ma testowany blender ?

- tradycyjna końcówka jak w każdym blenderze ( wykonana całkiem solidnie ze stali nierdzewnej )
- końcówka do puree lub np: klusek śląskich
- końcowka do ubijania (trzepaczka)
- pojemnik do rozdrabniania z pokrywką ( instalujemy na nim bezpośrednio blender ) Ta końcówka najbardziej przypadła nam do gustu - jest idealna do przyrządzania koktajli - w dalszej części artykułu opiszemy dokładniej tą końcówkę.
- dodatkowy pojemnik do ubijania i rozdrabniania
Wykonanie blendera i jego funkcje:
Na pierwszy rzut idzie PUDEŁKO - tak tak , pudełko :)

Zaskoczyło mnie ,że ktoś nie odwalił typowego pudełka dla urządzenia AGD ,topornego bez wyrazu ,tutaj mamy pudełko idealnie przystosowane na prezent , wg. mnie bardzo eleganckie i ładnie zaprojektowane
w kolorystyce głębokiej czerni, po ściągnięciu owijki stają się opakowaniami, które można ponownie wykorzystać w dowolny sposób, np. na prezenty lub jako estetyczne pudełka do przechowywania - PLUS
Samo wykonanie blendera sprawia wrażenie dosyć solidnego ,a srebrny kolor w połączeniu z brązem wygląda faktycznie elegancko.
Moją uwagę zwrócił ciężar blendera - trochę waży jak na takie małe urządzenie ,ale może idzie za tym jego wnętrze czyli
MOC 800 W - z tego co sprawdzaliśmy radzi sobie z naprawdę twardymi produktami jak np: buraki.
Gdy napotkamy opór możemy "zawołać' funkcję TURBO :)
Opcja pełnej mocy jest przydatna podczas rozdrabniania większych kawałków warzyw lub owoców. Przy użyciu jednego przycisku specjalne ostrze blenduje zawartość i nie powoduje „przesuwania” kawałków do góry, dzięki czemu precyzyjnie i skutecznie rozdrabnia jedzenia.
Minus za brak oznaczenia tej funkcji na blenderze - są po prostu dwa przyciski identycznie wyglądające ,jeden standardowy drugi wspomniany z funkcją TURBO - mnie się to myliło...
Fajną funkcją jest niebieskie podświetlenie LED przycisków - taki bajer ,ale miło się na to patrzy :)
Minusem dla mnie jest zbyt krótki kabel ma około 1 m długości i dla mnie to za mało.
Blender Selectra ma płynną regulację obrotów 1-6 , największą moc wykorzystujemy oczywiście do twardych produktów, urządzenie pracuje cicho, bez zastrzeżeń.

Test końcówek blendera:
- do ubijania - bez zastrzeżeń ,standardowo spełnia swoją funkcję ,do ubijania piany z białek itp.
- do puree , zastanawiałem się czy ludzie to jeszcze robią , pamiętam że kiedyś była na to moda i mama stawiała puree na niedzielny obiad- fajna sprawa
- standardowa - jak w każdym blenderze ,plusem jest to że jest to stal - nie widać po myciu śladów użytkowania jak np: na białych plastykowych końcówkach po bledowaniu marchewki.
- pojemnik do rozdrabniania z pokrywką - ten zwrócił naszą uwagę , idealny do przyrządania koktajli ,tutaj właśnie wycisnęliśmy max ,połączyliśmy test z 5 dniową soko-terapią wg. tego bloga :)
Dlaczego jest tak idealny do koktajli ?
Kiedy korzystasz z blendera codziennie ,będzie Ci zależało żeby nie było po tym dużo mycia i żeby wszystko odbyło się szybko i sprawnie - tutaj plusem jest to co początkowo uznałem za minus czyli mały rozmiar kielicha , który integrujemy z blederem.

Po pierwsze jak wspomniałem jest po tym mało mycia ,a po drugie ta pojemność pozwala robić idealne porcję dla jednej osoby np: do codziennej soko-terapii.
Standardowe blendery kielichowe (dołączane np: do mikserów ) są dla mnie po prostu za duże ,warzywa owoce latają po nich - nie pozwalają szybko uzyskać odpowiedniej konsystencji - tutaj nie ma tego problemu ,ponieważ owoce,warzywa nie mają gdzie uciec.
Dodatkowo tnie, blenduje wszystko co wrzucimy do kielicha bez brudzenia - kielich zamyka się szczelną pokrywką, a na to integruje blender !
5 dniową soko-terapię można dzień po dniu prześledzić na naszym facebooku TUTAJ - idealna sprawa dla oczyszczenia organizmu z toksyn !
Dla kogo?
- jeżeli masz masz dziecko - obligatoryjny
- jeżeli lubisz puree - idealny
- jeżeli masz obsesje na punkcie warzywno-owocowych koktajli uzdrawiających - najlepszy
- jeżeli lubisz zupy krem - kupuj !
Moje prywatne wnioski:
Używam blendera już kika dni i naprawdę nie ma się czego czepić , wszystko pracuje sprawnie i mogę go szczerze polecić ,szczególnie jak wspomniałem fajny jest kielich integrowany z blenderem. Cenowo też wypada całkiem przystępnie około 180 zł np TUTAJ.
Na pewno sprawdzi się w kuchni nawet tej najbardziej wymagającej.
Przeczytaj także:
-
2 największe buble zakupowe ostatnich miesięcy- moje opinie
Kiedy robimy zakupy czasem zdarza nam się kupić rzecz, która kompletnie się nie sprawdza lub okazuje się totalnym bublem. Zawsze staram się kupować rzeczy...
-
Elektryczna ostrzałka do noży BASS Polska- test urządzenia
Elektryczna ostrzałka do noży firmy BASS Polska to produkt, który ostatnio wpadł w moje ręce. Ostre noże to podstawa sprawnego krojenia i tym samym...

