5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

Podstawowym zadaniem lodówek jest chłodzenie, aby przechowywane produkty dłużej zachowały świeżość, ale obecnie są wyposażone w dodatkowe funkcje. Klienci coraz chętniej kupują modele z dystrybutorem wody i kostkarką. Chociaż dzięki temu zyskuje się szybko dostęp do czystej wody oraz kostek lodu, to nie można zapominać o wymianie filtra do wody. Co warto wiedzieć o filtrach?

Zalety lodówki z filtrem

Zakup nowej lodówki trzeba dobrze przemyśleć ze względu na dodatkowe funkcje. Dystrybutor wody z oczyszczającym ją filtrem zapewnia wygodny dostęp do świeżej wody. Ma on postać specjalnego zbiornika znajdującego się w lodówce, który jest dostosowany do tego, aby podstawić pod niego szklankę. W zależności od modelu woda leci po naciśnięciu przycisku lub następuje automatyczne uruchomienie, gdy szklanka zostanie podstawiona we właściwym miejscu. Jeżeli lodówka jest wyposażona również w kostkarkę, można delektować się kostkami lodu ze świeżej wody. Aby możliwe było jej oczyszczenie, a przez to otrzymywanie również doskonałych kostek lodu, potrzebny jest filtr do lodówki. Trzeba go wymieniać co pewien czas, ponieważ w przeciwnym razie lodówka nie będzie spełniać swoich dodatkowych funkcji. Możliwość napicia się czystej i lekko schłodzonej wody bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności stanowi niewątpliwą zaletę takiej lodówki. Najbardziej docenia się ją w upalne dni.

 

 

Jaki filtr do lodówki wybrać?

 

W instrukcji lodówki powinna znajdować się informacja, jakie filtry są potrzebne. Każde urządzenie ma specyficzne właściwości, dlatego filtry do lodówek muszą być właściwie dopasowane. Nie ma jednak obowiązku zakupu oryginalnych filtrów. Z powodzeniem można korzystać z zamienników sprawdzonych producentów, które są tańsze, ale naprawdę dobrej jakości. W przypadku lodówek starszego typu producenci czasem już nawet nie produkują oryginalnych filtrów, więc pozostają zamienniki. Najważniejsze, aby wybrać właściwy rodzaj filtra i zwrócić uwagę na wymagane parametry. Różne filtry do lodówek są dostępne m.in. w ofercie: https://strefafiltrow.pl/filtr-do-lodowki.html. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, czy potrzebny jest model wewnętrzny czy zewnętrzny. Filtr zewnętrzny ma formę podłużnego walca i montuje się go z tyłu lodówki, a wewnętrzny ma postać baryłki i znajduje się w środku urządzenia. Aby wymienić dowolny filtr, najlepiej odciąć dopływ wody. Następnie wyjmujemy stary i wkładamy nowy.

 

 

Filtry wody do lodówek – konieczna wymiana

 

Wymiana filtra w lodówce jest niezwykle ważna, ponieważ zatrzymuje on cząsteczki różnego pochodzenia, które powodują jego zanieczyszczenie. Gdy skumuluje się zbyt wiele zanieczyszczeń, będą przedostawać się do wody, więc woda straci na jakości. Pogorszy się jej smak i zapach. Producenci w instrukcjach przedstawiają wskazówki dotyczące częstotliwości wymiany filtrów. Należy ich przestrzegać, aby zawsze cieszyć się czystą wodą.

Przeczytaj także: