5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

Ekspresy do kawy to coraz bardziej popularne sprzęty AGD. Wybór na rynku jest ogromny i trudno jest wybrać  konkretny model, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

O tym jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy przeczytacie w naszym poradniku.

Ekspresy do kawy można podzielić na kilka kategorii. Dziś zapraszamy na top 5 najpopularniejszych ciśnieniowych ekspresów kolbowych.


1. Numer 1 to ekspres Ekspres Zelmer 13Z012 Maestro

 

Jest to model, który jest już długo na rynku. Ekspres jako jeden z niewielu posiada metalowy kubek do spieniania mleka. Ma dużej pojemności, łatwo wyjmowany zbiornik na wodę.
Jest to prosty ekspres do domowego użytku i niskiej cenie.

Kosztuje od 419 zł.
Moc 1050 W
System grzewczy Thermoblock

 

ekspres zelmer maestro

 


2. Ekspres DE'LONGHI EC 685.BK

 

Ekspres bardzo bliski mojemu sercu, ponieważ sama go posiadam:). Szczegółowy test ekspresu znajdziecie tu. Obecna wersja jest po małym lifcie i prezentuje się jeszczę piękniej:)  Niewielki ekspres zmieści się nawet w najmniejszej kuchni. Jest łatwy w obsłudze, posiada kilka funkcji programowania i dostosowywania kawy do własnych upodobań. Jest łatwy w czyszczeniu, a o konieczności odkamieniania informuje nas migająca lampka.


Kosztuje od 630 zł
Moc 1350 W
System grzewczy Thermoblock
Dostępny w kilku kolorach

 

ekspres kolbowy delonghi

 

 

3. Ekspres Zelmer 13Z014 Piano Brązowy

 

Ekspres ma bardzo oryginalny wygląd. Posiada system crema, dzięki czemu, za każdym razem uzyskamy trwałą piankę na powierzchni kawy. Szybko się nagrzewa. Obudowa ekspresu wykonana jest ze stali nierdzewnej. Ekspres ma bardzo atrakcyjną cenę.

Kosztuje od 249 zł
Moc 1250 W
System grzewczy Thermoblockc
Dostępny w 2 kolorach

 

ekspres zelmer piano cisnieniowy

 

 

4. Ekspres Saeco Poemia HD8423/19


Ekspres ma ładny design. Posiada system crema. Jest średniej wielkości rozmiarów. Pojemnik na wodę jest schowany wewnątrz ekspresu, ale łatwo go wyjąć. Ekspres posiada bardzo wygodny schowek do trzymania dodatkowych akcesoriów.


Kosztuje od 422 zł
Moc 1050 W
System grzewczy bojler

 

ekspres saeco poemia

5.Ranking zamyka Ekspres De'Longhi EC 860.M


Bardzo nowoczesny ekspres kolbowy. Posiada nowatorski system spieniania mleka. Dodatkowo posiada dyszę do manualnego spieniania mleka. W ekspresie za jednym przyciskiem można zrobić nie tylko espresso, ale również kawy mleczne. Ekspres przygotowuje również dużą czarną kawę. Ekspres posiada szereg przydatnych funkcji.


Kosztuje od 1400 zł
Moc 1450 W
System grzewczy podwójny Thermoblock

 

ekspres DELONGHI cappuccino

 

 

Każdy z opisywanych ekspresów ( z wyjątkiem Zelmer Piano) posiada specjalne sitko do przygotowania kawy w saszetkach E.S.E


Każdy ekspres posiada oczywiścię funkcję spieniania mleka.

Jeśli znacie te modele ekspresów kolbowych podzielcie się opiniami w komentarzach.

Przeczytaj także: