3.6315789473684 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.63 (19 głosów)


Od dziś w Lidlu można kupić kilka ciekawych urządzeń agd do kuchni. Moją uwagę przykuł piękny pastelowo różowy toster marki SilverCrest. Toster nie jest niezbędnym urządzeniem w kuchni, ale często się przydaje. Ponieważ zarówno moje dziecko jak i jego znajomi uwielbiają grzanki, postanowiłam zakupić tego typu urządzenie. Z racji tego, że lubię jak coś co kupuję jest nie tylko funkcjonalne, ale też i ładne, zdecydowałam się na zakup tostera z Lidla. Tostery dostępne są w kilku pastelowych kolorach, oraz klasycznym czarny. Jak już wspomniałam ja wybrałam różowy:)

 

toster z lidla

 

Budowa i funkcje tostera


Toster posiada front ze stali nierdzewnej. Ma moc 850 W. Oprócz oczywistej funkcji opiekania pieczywa ma jeszcze funkcję podgrzewania i rozmrażania.
Funkcja podgrzewania służy nam do tego, abyśmy mogli podgrzać już zrobioną wcześniej grzankę, natomiast funkcja rozmrażania pozwala rozmrozić i podpiec zamrożone grzanki.
Toster posiada 7 stopniowa skalę stopnia przypieczenia, którą ustawiamy w zależności od tego jak bardzo chcemy mieć przyrumieniona grzankę. Jeśli jemy jasne pieczywo to ustawiamy sobie niższy stopień wypieczenia. W przypadku ciemnego pieczywa stopień wypieczenia ustawiamy wyższy. Kolejną fajną funkcją w tym tosterze jest przycisk stop, przydatny jak chcemy zatrzymać pracę tostera. Toster posiada również wyciąganą tackę na okruchy, dzięki czemu łatwiej utrzymać go w czystości.

 

tacka na okruchy

 

 

Jak działa toster SilverCrest?


Toster to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie. Po podłączeniu do kontaktu ustawiamy stopień przypieczenia, wkładamy pieczywo i włączamy toster. Po uzyskaniu wybranego stopnia przypieczenia toster sam się wyłączy. Podpiekanie chwilę trwa, ale to normalne. Sam toster bardzo się nagrzewa i trzeba uważać, aby się nie oparzyć. Upieczone tosty bardzo łatwo się wyjmuje.

 

toster grzanki

 

Zalety i wady tostera SilverCrest


Zalety
• Piękny design
• Długi kabel z możliwością zwinięcia
• Tacka na okruchy
• Funkcja podgrzewania
• Funkcja rozmrażania
• Przycisk stop
• Duża skala stopnia wypieczenia
• Cena (kosztuje 77 zł)

 

Wady
• Bardzo się nagrzewa
• Bardzo głośny dźwięk, kiedy grzanki wyskakują do góry

 

 

toster kabel

 

 

Toster SilverCrest czy warto kupić?

Zobacz też videotest tostera SilverCrest
Toster mam bardzo krótko, więc nie wiem jak będzie się sprawował za jakiś czas, ale póki co spełnia moje oczekiwania. Robi, co ma robić, czyli przypieka pieczywo. Pierwsze zrobione grzanki jedliśmy całą rodziną i wyszły bardzo dobre:). Funkcja podgrzewania również działa bez zarzutu. Fajnie, że można zatrzymać pracę urządzenia, jeśli stwierdzimy, że chcemy wcześniej wyłączyć toster. Moim zdaniem toster z Lidla to bardzo fajny sprzęt i mam nadzieję, że posłuży mi długo. Jeśli szukacie dobrego tostera w rozsądnej cenie, a do tego w pięknym kolorze to biegnijcie szybko do Lidla.;). Ja idę robić grzanki:)

 

 

grzanki

Przeczytaj także: